! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. OK ROZUMIEM
⚠️ KOMUNIKAT! Drodzy Klienci, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, wprowadziliśmy zmiany w funkcjonowaniu naszych salonów stacjonarnych! szczegóły →
⌚ Z kodem rabatowym: WIOSNA, kupisz wymarzony zegarek jeszcze TANIEJ! Sprawdź szczegóły →

Citizen Eco-Drive

Citizen Eco Drive - MĘSKIE ZEGARKI

Citizen Eco Drive - DAMSKIE ZEGARKI

Citizen Eco Drive -NOWOŚCI

Co to jest Eco-Drive?

Przybliżymy Państwu, czym jest innowacyjny system Eco-Drive wykorzystywany w celu zasilania zegarków marki Citizen. Najpierw poznajmy jednak krótki rys historyczny powstania tego systemu. Firma Citizen jest największym producentem mechanizmów oraz części do zegarków na świecie. Obecnie rozróżniamy kilka różnych systemów Eco-Drive. Eco-Drive Ring Solar to innowacyjna technologia prezentująca całkowicie nową i bezprecedensową koncepcję. Dotychczas (system Eco-Drive) światło przenikało przez całą powierzchnię tarczy zegarka i wewnątrz było przetwarzane w energię elektryczną, która zasilała zegarek. Obecnie, w niektórych modelach, światło jest absorbowane nie przez całą powierzchnię tarczy, tylko wyłącznie poprzez jej zewnętrzną część. Światło przenika przez pierścień na styku koperty i zewnętrznej części tarczy. ECO-DRIVE RING SOLAR jest wykwintnym połączeniem pięknego designu zegarka i mocy światła. Nowa technologia pozwala na produkcję tarcz w najróżniejszych kolorach, złożonych z wielu elementów. Zegarek wyposażony w technologię Eco-Drive Ring Solar, od momentu pełnego naładowania, jest w stanie pracować w zupełnej ciemności od 180 do 240 dni.

 

 

Eco-Drive Basic

Koniec z uciążliwą wymianą baterii!
Technologia Eco-Drive firmy Citizen pozwala na zamianę światła w czystą energię. Energia ta, zgromadzona w specjalnej mikrokomórce wprawia w ruch precyzyjny mechanizm kwarcowy. To właśnie stanowi tajemnicę tej unikalnej technologii, dzięki której światło zamienia się w czas.

Eco-Drive Basic w praktyce

Światło (tak słoneczne, jak i sztuczne) jest wychwytywane przez miniaturowe ogniwa świetlne, umieszczone na spodniej stronie tarczy zegarka a następnie jest przetwarzane w energię elektryczną. Tarcza pełni funkcję baterii słonecznej. Energia elektryczna gromadzona jest w specjalnej mikrokomórce, która jest niczym innym jak akumulatorem. Dzięki temu zegarek Eco-Drive ma wystarczający zapas energii, która pozwala na prawidłową pracę w sytuacji odcięcia od źródła zasilania (światła). Firma Citizen zrobiła ogromny postęp w obszarze wykorzystywania przyjaznej energii. Technologia Eco-Drive jest technologią przyjazną dla środowiska. Wyeliminowanie konieczności wymiany baterii, które bardzo trudno jest zutylizować, wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Biorąc pod uwagę skalę, na jaką produkuje się w obecnych czasach produkty zasilane bateriami, łatwo wyobrazić sobie rozmiar zaśmiecenia środowiska naturalnego zużytymi bateriami. Wybierając Eco-Drive możemy zmniejszyć poziom zaśmiecenia naszej planety.

 

System Citizen Eco-Drive