! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. OK ROZUMIEM
⚠️ KOMUNIKAT! Drodzy Klienci, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, wprowadziliśmy zmiany w funkcjonowaniu naszych salonów stacjonarnych! szczegóły →
⌚ Z kodem rabatowym: WIOSNA, kupisz wymarzony zegarek jeszcze TANIEJ! Sprawdź szczegóły →

Salthora

MeisterSinger Salthora - elegancka wersja zegarka “jumping hour”.

MeisterSinger specjalizuje się w produkcji zegarków, które wyposażone są jedną wskazówkę pokazując tym samym, co w odmierzaniu czasu jest tak naprawdę ważne. Główna, pojedyncza, cienka jak igła wskazówka godzinowa obraca się wokół tarczy, na której można dokładnie odczytać czas z dokładnością do 5 min. Jednak model Salthora, który został po raz pierwszy zaprezentowany w 2014 roku, posiada nie tylko jedną wskazówkę minutowa, ale również godziny wskazywane przez specjalne okno na godzinie 12 w formie obracającej się wewnątrz zegarka tarczy. Tak szybko, jak wskazówka sięga środka okna, co sześćdziesiąt minut, liczba oznaczająca następną godzinę pojawia się błyskawicznie, jednym, natychmiastowym skokiem.

The “Jumping Hour" - Skoki Godziny, zasada działania została po raz pierwszy opracowana w zegarkach w 1920 roku. Jednak, jej doskonałe działanie jest dość trudnym do wykonania wyzwaniem technicznym.

MeisterSinger Salthora musi spełniać wymagające i zaawansowane zadania:

  • wykonywać "skok" dokładnie w punkt zmiany godziny
  • pokazywać godzinę nie chwiejąc się i nie drżąc, a skok do środka okna musi być bezpośredni i precyzyjny
  • zapewnić siłę wymaganą do skoku bez pogorszenia gładkości chodu

Aby to osiągnąć, MeisterSinger wypróbował i przetestował moduły napędowe szwajcarskich mechanizmów ETA 2824-2 oraz Sellita SW 200-1, które zapewniają terminowość i dokładność chodu przy użyciu starannie wyważonych skoków mechanicznych. Napięcie potrzebne do dźwigni uruchamiającej tarczę godzinową buduje się przez specjalny ślimak dołączony do koła minutowego w przeciągu 60 minut. Dzięki temu rozwiązaniu, moc nie zostanie nagle wycofana z bębna sprężynowego, ale jest stale gromadzona co ma ogromny wpływ na funkcjonowanie zegarka.

Sortuj wg.:
Najnowsze
12
     
Na stanie
Bezpłatna dostawa
Rabat 30%
  
10740 PLN
Promocja
7518 PLN Oszczędzasz: 3222 PLN
MARKAMEISTERSINGER Klasa szczelności5 bar (50 m, 164 ft) Mechanizmautomatyczny Szkłoszafirowe Rozmiar koperty40 mm
Filtry produktów
Cena
Rodzaj produktu
Marka
Dostępność
Płeć
Styl
Bransoleta / Pasek
Rozmiar koperty
Kształt koperty
Materiał Koperty
Mechanizm
Kolor tarczy
Kolor paska
Kolor koperty / obudowy
Szkło
Wodoszczelność
Dane techniczne