! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. OK ROZUMIEM

Sailing-Touch

Zegarki Tissot Sailing-Touch. Zdolność przewidywania pogody, kalkulator przypływów i licznik regatowy to wiodące narzędzia żeglarskie z długiej listy aktywowanych dotykiem funkcji zegarka Tissot Sailing Touch. Praktyczna dwu-materiałowa bransoleta posiada nawet bezpieczne zapięcie z dodatkowym przedłużeniem, pozwalającym nosić zegarek bezpośrednio na ubranie sztormowe.

Funkcje zegarków z linii Sailing Touch:

 • Dwa różne czasy.
  Zegarek umożliwia ustawienie dwóch różnych stref czasowych. Tryb zmiany strefy czasowej umożliwia zmianę czasu między T1 i T2. Np. Przed podróżą można ustawić lokalną strefę czasową dla miejsca docelowego jako T2 i po przyjeździe skorzystać z ustawienia zmiany strefy, aby uzyskać na wyświetlaczu czas lokalny pokazany jako T1. Po powrocie wystarczy ponownie zamienić obie strefy czasowe.
 • Data - wieczny kalendarz.
  Zegarek posiada tzw. wieczny kalendarz, to znaczy, że ilość dni w miesiącu została w nim wstępnie ustawiona (do 2100 roku). W ciągłym trybie ustawienia, początkowo dni przesuwają się powoli, a następnie tempo wzrasta. Po upływie pełnego miesiąca, w kalendarzu przesuwają się kolejne miesiące, a potem - w ten sam sposób - kolejne lata.
 • Stacja pogody.
  Zegarek posiada wbudowany barometr. Pokazuje zmiany ciśnienia w hPa. Przy ustawieniu w trybie stacji pogody, wskazówki zegarka zachodzą na siebie, wskazując trend zmiany pogody. Zmiany pogody są związane ze zmianami ciśnienia atmosferycznego. Kiedy ciśnienie atmosferyczne rośnie, niebo wypogadza się. Znajdujemy się wówczas w strefie “wysokiego ciśnienia” lub “wyżu atmosferycznego” (A). Kiedy ciśnienie spada, niebo pokrywa się chmurami. Znajdujemy się wówczas w strefie “niskiego ciśnienia” lub “niżu atmosferycznego” (D). SAILING-TOUCH rejestruje te zmiany ciśnienia i pokazuje trend zmiany pogody, za pomocą wskazówek, które mogą przyjmować różne położenia, zależnie od zmian warunków meteorologicznych.
 • Regaty.
  Zegarek SAILING-TOUCH jest wyposażony w specjalną funkcję odliczania wstecznego podczas regat, która umożliwia ustawienie czasu w zakresie od 0 do 10 minut i może być używana we "wstępnej fazie startowej" regat. Zegarek emituje potrójny sygnał dźwiękowy po upływie każdej minuty, podwójny sygnał dźwiękowy co dziesięć sekund w czasie ostatniej minuty, pojedynczy sygnał dźwiękowy podczas ostatnich 9 sekund i wreszcie - pięciokrotny sygnał dźwiękowy informujący o rozpoczęciu wyścigu, gdy odliczanie wsteczne osiągnie wartość zero. Poza tym, podczas fazy odliczania, można zsynchronizować zegarek SAILING-TOUCH z wystrza- łami przy pomocy przycisku “-”. Synchronizacja odbywa się z uwzględnieniem najbliższej pełnej minuty. Po osiągnięciu zera, odliczanie wsteczne zostaje automatycznie przełączone na funkcję specjalnego stopera wyścigu, pokazującego minuty i godziny przy pomocy wskazówek, a sekundy - na wyświetlaczu LCD.
 • Stoper.
  Dokładność stopera co do 1/100 s. Zakres pomiarowy: 99h59’59’’ i 99/100 s. Stoper umożliwia wyliczanie prędkości średniej lub chwilowej.
 • Kompas.
  Tissot Sailing Touch KompasW trybie kompasu zegarek SAILING-TOUCH wskazuje rzeczywisty biegun północny, z uwzględnieniem deklinacji magnetycznej. Po włączeniu funkcji kompasu, wskazówki rozchodzą się tworząc igłę, a zegarek zamienia się w prawdziwy kompas! Pionowe linie (południki) na kuli ziemskiej zbiegają się przy rzeczywistym biegunie północnym (Ng), wskazując jego kierunek. Wskazówka tradycyjnego kompasu pokazuje kierunek magnetycznego bieguna północnego (Nm). Kąt (α) pomiędzy tymi dwoma kierunkami Ng i Nm jest określany mianem deklinacji magnetycznej. Jego wartość zależy od naszego aktualnego położenia na kuli ziemskiej. Co więcej, usytuowanie magnetycznego bieguna północnego wciąż się zmienia. W związku z tym wartość deklinacji magnetycznej zależy również od daty. Jeżeli ustawiono (procedura ustawiania jest opisana na stronie 14) prawidłową wartość deklinacji magnetycznej (uwzględniającą położenie i datę), wskazówka minutowa zegarka SAILING-TOUCH będzie pokazywać północ rzeczywistą (Ng). Jeżeli deklinacja magnetyczna jest ustawiona na 0, zegarek SAILING-TOUCH będzie pokazywać północ magnetyczną (Nm). Wartości i daty deklinacji magnetycznych są podane na mapach topograficznych lub można je wyszukać za pomocą specjalnych programów dostępnych w internecie. Dla wszystkich krajów świata: http://www.ngdc.noaa.gov/geomagmodels/Declination.jsp
 • Dwa alarmy.
  Do czasu T1 są przypisane 2 alarmy. Sygnał alarmu trwa 30 sekund i nie jest powtarzany. Kiedy o zaprogramowanej godzinie alarm zacznie emitować sygnał dźwiękowy, można go wyłączyć poprzez naciśnięcie na dowolny przycisk zegarka.
 • Wskaźnik pływów morskich.
  Pływami określamy podnoszenie się i opadanie poziomu wód w morzach pod wpływem obracania się Ziemi i jednoczesnego oddziaływania sił grawitacji Księżyca oraz Słońca. Przerwa między dwoma przypływami trwa około 12 godzin 25 minut. Podczas przypływu poziom wody w morzu podnosi się, ponieważ siła grawitacji Księżyca przyciąga tę stronę Ziemi, która znajduje się naprzeciwko (najbliżej niego). Dodatkowe oddziaływanie siły odśrodkowej, powstającej w wyniku obracania się Ziemi, sprawia, że oceany "rozciągają się", przybierając kształt elipsy z Ziemią pośrodku. Elipsa ta ma dwa wierzchołki; jeden znajduje się w miejscu położonym najbliżej Księżyca, a drugi w miejscu położonym najdalej od niego (na przeciwległym końcu). Ponieważ Ziemia obraca się wokół własnej osi raz dziennie, natomiast Księżyc potrzebuje więcej czasu, bo około 30 dni, aby wykonać obrót wokół Ziemi, elipsa pozostaje w tej samej linii, co Księżyc - oznacza to, że jednego dnia występują dwa przypływy i dwa odpływy.
Na stanie
Bezpłatna dostawa
Rabat 40%
4300 PLN
Promocja
2580 PLN Oszczędzasz: 1720 PLN
MARKATISSOT Klasa szczelności10 bar (100 m, 328 ft) Mechanizmkwarcowy (na baterię) Szkłoszafirowe Rozmiar koperty45 mm
Filtry produktów
Cena
Rodzaj produktu
Marka
Dostępność
Płeć
Styl
Bransoleta / Pasek
Rozmiar koperty
Kształt koperty
Materiał Koperty
Mechanizm
Kolor tarczy
Kolor paska
Kolor koperty / obudowy
Szkło
Wodoszczelność
Funkcje
Dane techniczne