Rado HyperChrome nagrodzony Good Design™13/01/2017

2016 GOOD DESIGN™ Award
Rado HyperChrome Ultra Light zdobywa drugą prestiżową nagrodę za design (Lengnau, Szwajcaria - grudzień 2016) Lekki jak piórko HyperChrome Ultra Light zdobył prestiżową nagrodę 2016 GOOD DESIGN™. To drugie wyróżnienie dla tego przełomowego modelu i trzecie dla innowacyjnej marki Rado w 2016 roku. Pozbawiona indeksów tarcza i monochromatyczna, intensywnie szara paleta barw sprawiają, że HyperChrome Ultra Light oferuje unikalną interpretację prostoty stylu. Naturalnie ciemnoszary azotek krzemu użycza swojego ekstrawaganckiego odcienia ultralekkiej, matowej kopercie monobloc. Teksturę tarczy tworzą koncentryczne rowki, które łagodnie zanikają ku dołowi, przypominając kojące wzory na piasku w ogrodzie zen. Modny pasek w stylu Nato wydobywa z tej limitowanej edycji esencję prostej, czystej i uniwersalnej estetyki, jednocześnie bezpiecznie utrzymując zegarek na ręku.


Rado HyperChrome Ultra Light


Materiały high-tech, inspiracje zen
Model HyperChrome Ultra Light zaimponował jury tegorocznych nagród GOOD DESIGN™ unikalną fuzją wzornictwa inspirowanego zen i komponentów high-tech. Minimalistyczny, monochromatyczny zegarek powstał z trzech nieprawdopodobnie lekkich i wysoce wydajnych materiałów: azotku krzemu, tworzącego ceramiczną kopertę, anodyzowanego aluminium użytego w mechanizmie i utwardzanego tytanu wykorzystanego w bocznych wstawkach i sprzączce paska. Rezultatem śmiałego połączenia jest odporny na zarysowania zegarek automatyczny ważący zaledwie 56 gramów – zachwycający mariaż formy inspirowanej lekkością i funkcjonalności. Nagroda 2016 GOOD DESIGN™ to trzecie międzynarodowe wyróżnienie dla Rado w tym roku, po niemieckiej edycji nagrody Red Dot dla modelu True Open Heart oraz australijskiej Good Design Award, również przyznanej HyperChrome Ultra Light.

Rado
To uznana na świecie szwajcarska marka, słynąca z innowacyjnych rozwiązań i stosowania rewolucyjnych materiałów do tworzenia najbardziej wytrzymałych zegarków na świecie. Od początku istnienia w swojej siedzibie w Lengnau w Szwajcarii, marka Rado charakteryzowała się pionierskim nastawieniem, a filozofia marki „Jeśli można sobie coś wyobrazić, można to zrobić” wciąż pozostaje aktualna. Rado, wiodąca marka we wzornictwie zegarmistrzowskim, ma na swoim koncie ponad 30 prestiżowych nagród za design.

Zawsze koncentrowaliśmy się na wzornictwie i trwałości naszych produktów, sięgając w produkcji zegarków po innowacyjne materiały.

Marka posiada także wieloletnie tradycje w inicjowaniu i wspieraniu wydarzeń związanych z designem oraz w promocji młodych talentów poprzez program Rado Star Prize.

Nagrody GOOD DESIGN™
GOOD DESIGN™ to prestiżowe wyróżnienie o ugruntowanej pozycji w świecie designu, przyznawane corocznie przez Muzeum Architektury i Designu Chicago Athenaeum we współpracy z Europejskim Centrum Studiów Architektonicznych, Sztuki, Designu i Planowania Urbanizacyjnego. Poważane nagrody po raz pierwszy przyznano w Chicago w 1950 roku, a ich inspiratorami byli znani architekci Eero Saarinen, Charles i Ray Eames oraz Edgar Kaufmann Jr.. Program GOOD DESIGN obejmuje produkty użytkowe projektowane i produkowane w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach.

Komentarze

Brak wpisów

Napisz

Bony upominkowe Bony upominkowe

Formy płatności oraz raty