Bony upominkowe Bony upominkowe

Filtr produktów Filtr produktów

Płatności Płatności

  

Citizen

Zegarki Citizen

Historia marki Citizen sięga aż 1924 roku, kiedy to w Instytucie Badań Shokosha Watch powstał pierwszy kieszonkowy zegarek Citizen. Na wieść o tym wydarzeniu burmistrz Tokio Pan Shimpei Goto uznał, że wspomniany zegarek Citizen, uznany w tamtych czasach za niewątpliwy luksus, powinien być powszechnie dostępny dla zwykłych obywateli i chciał, aby był sprzedawany na całym świecie.

W 1930 roku firma Shokosha Watch przyjęła nazwę Citizen Watch Company. Od tego czasu Citizen pozostaje pionierem przełomowych technologii i w dużej mierze dzięki tej właśnie marce zegarki stały się nieodłączną częścią współczesnego życia.
Wprowadzony w 1956 roku Parashock był pierwszym odpornym na wstrząsy zegarkiem japońskiego producenta. Niecałe trzy lata później Parawater został mianowany pierwszym w Japonii wodoszczelnym czasomierzem.
W 1987 roku firma Citizen Watch Company jako pierwsza zastosowała w produkcji zegarków tytan - materiał wykorzystywany w technologiach kosmicznych. Tytanem opatrzono niektóre zegarki męskie i zegarki damskie. Można je obejrzeć w kolejcji Citizen Titanium.

Przełomowy był rok 1994, kiedy powstała przyjazna dla środowiska technologia zasilania zegarka energią słoneczną Eco-Drive - bez konieczności wymiany baterii. Od tej pory zegarek z technologią Eco-Drive był ciągle udoskonalany.
W 1996 roku powstał pierwszy zegarek Eco-Drive sterowany falami radiowymi. Rok później pojawił się Citizen Eco-Drive Signature, odznaczający się niezwykłą dokładnością (+/-10 sek./rok) oraz Citizen Promaster Aqualand Eco-Drive Chronograf - linia profesjonalnych zegarków dla nurków, po raz pierwszy wykorzystująca energię słoneczną. Początek XXI wieku przyniósł Eco-Drive Infinitum. W porównaniu z poprzednimi modelami Eco-Drive posiadał czterokrotnie większą rezerwę energii. W 2003 roku powstał najcieńszy na świecie zegarek zasilany światłem - Stiletto.

Citizen Watch Co. Ltd został założony w 1930r. w Tokio w Japonii. W 1931r. wyprodukowano pierwszy kieszonkowy zegarek z logo Citizen. W 1969 r. w Hamburgu zostaje otwarte centrum dystrybucji i marketingu zegarków Citizen na rynku europejskim. Obecnie firma jest największym producentem mechanizmów oraz części do zegarków na świecie. Citizen jest jedną z niewielu marek stosująca w zegarkach mechanizmy własnej produkcji. Najbardziej innowacyjna marka (wprowadzenie „białego” tytanu TI.C.C, systemu Eco-Drive, sterowanie falami radiowymi). Obecnie firma Citizen jest największym producentem mechanizmów oraz części do zegarków na świecie.

ECO-DRIVE RING SOLAR
to innowacyjna technologia prezentująca całkowicie nową i bezprecedensową koncepcję. Dotychczas (system Eco-Drive) światło przenikało przez całą powierzchnię tarczy zegarka i wewnątrz było przetwarzane w energię elektryczną, która zasilała zegarek. Wyposażone są w nią zarówno zegarki męskie jak i zegarki damskie. Obecnie, w niektórych modelach, światło jest absorbowane nie przez całą powierzchnię tarczy, a poprzez jej zewnętrzną część. Światło przenika przez pierścień na styku koperty i zewnętrznej części tarczy. ECO-DRIVE RING SOLAR jest wykwintnym połączeniem pięknego designu zegarka i mocy światła. Nowa technologia pozwala na produkcję tarcz w najróżniejszych kolorach, złożonych z wielu elementów. Zegarek wyposażony w technologię Eco-Drive Ring Solar, od momentu pełnego naładowania, jest w stanie pracować w zupełnej ciemności od 180 do 240 dni.Citizen Eco-Drive
Koniec Z UCIĄŻLIWĄ wymianą baterii!
Technologia Eco-Drive firmy Citizen pozwala na zamianę światła w czystą energię. Energia ta, zgromadzona w specjalnej mikrokomórce. wprawia w ruch precyzyjny mechanizm kwarcowy. To właśnie stanowi tajemnicę tej unikalnej technologii, dzięki której światło zamienia się w czas.

Eco-Drive w praktyce
Światło (tak słoneczne, jak i sztuczne) jest wychwytywane przez miniaturowe ogniwa świetlne, umieszczone na spodniej stronie tarczy zegarka a następnie jest przetwarzane w energię elektryczną. Tarcza pełni funkcję baterii słonecznej.
Energia elektryczna gromadzona jest w specjalnej mikrokomórce, która jest niczym innym jak akumulatorem. Dzięki temu zegarek Eco-Drive ma wystarczający zapas energii, która pozwala na prawidłową pracę w sytuacji odcięcia od źródła zasilania (światła). Firma CITIZEN zrobiła ogromny postęp w obszarze wykorzystywania przyjaznej energii. Technologia Eco-Drive jest technologią przyjazną dla środowiska. Wyeliminowanie konieczności wymiany baterii, które bardzo trudno jest zutylizować, wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Biorąc pod uwagę skalę, na jaką produkuje się w obecnych czasach produkty zasilane bateriami, łatwo wyobrazić sobie rozmiar zaśmiecenia środowiska naturalnego zużytymi bateriami. Wybierając Eco-Drive możemy zmniejszyć poziom zaśmiecenia naszej planety. 

ECO-DRIVE RING SOLAR
to innowacyjna technologia prezentująca całkowicie nową i bezprecedensową koncepcję. Dotychczas (system Eco-Drive) światło przenikało przez całą powierzchnię tarczy zegarka i wewnątrz było przetwarzane w energię elektryczną, która zasilała zegarek. Obecnie, w niektórych modelach, światło jest absorbowane nie przez całą powierzchnię tarczy, a poprzez jej zewnętrzną część. Światło przenika przez pierścień na styku koperty i zewnętrznej części tarczy. ECO-DRIVE RING SOLAR jest wykwintnym połączeniem pięknego designu zegarka i mocy światła. Nowa technologia pozwala na produkcję tarcz w najróżniejszych kolorach, złożonych z wielu elementów. Zegarek wyposażony w technologię Eco-Drive Ring Solar, od momentu pełnego naładowania, jest w stanie pracować w zupełnej ciemności od 180 do 240 dni.

Kategorie
Szukasz zegarka i nie możesz go znaleźć lub nie wiesz jaki model wybrać? Skorzystaj z formularza pomocy »