Bony upominkowe Bony upominkowe

Filtr produktów Filtr produktów

Płatności Płatności

  

Epos

Zegarki Epos

Historia firmy Epos. Początki firmy EPOS sięgają roku 1925. To właśnie wtedy, James Aubert utworzył przedsiębiorstwo w Valle de Joux, w rejonie znanym jako centrum świata zegarków mechanicznych. James Aubert był mistrzem zegarmistrzowskim i większość pracy poświęcił na technicznych opracowaniach mechanizmów wyposażonych w funkcję sygnalizacji dźwiękowej czasu – tak zwanych repetierów. To on, był współtwórcą mechanizmu Landeron, w tym kultowego i poszukiwanego dzisiaj mechanizmu ze stoperem - Landeron 48.

Pan James przekazał swoją wiedzę siostrzeńcowi Jeanowi Aubert i jego zięciowi, Jeanowi Fillon, który jest nadal inżynierem w firmie Montres EPOS SA. Wspólnie z zegarmistrzami zatrudnionymi w firmie zaprojektowano kilka własnych, bardzo ciekawych indywidualnych rozwiązań dodatkowych funkcji wskazań zwanych komplikacjami. Są to między innymi: "skacząca godzina", wskaźnik rezerwy chodu, duży wskaźnik datownika, wskaźnik fazy księżyca, wskazania typu regulator i połączenie regulatora z fazami księżyca.

Przez 50 lat przedsiębiorstwo skupiało się na produkcji części zegarków dla mniej lub bardziej znanych firm. W 1983 roku, gdy po niemal całkowitym zdominowaniu rynku przez zegarki kwarcowe, znów do łask zaczęły wracać „mechaniczne cebule” powstał projekt własnej kolekcji i tak narodziła się firma Epos, jako marka zegarków. Jako, że motto, które przyświeca firmie brzmi „Artistry in watchmaking” wszystkie modele zegarków wykonywane są ręcznie, i z niezwykłą starannością. Polityka cenowa firmy powoduje, że EPOS jest w tej chwili jedną z firm oferujących najlepsze relacje cena/jakość.

Początki firmy i zegarków EPOS.
Na początku lat 80., w branży szwajcarskiego zegarmistrzostwa nastąpił kryzys. Nadchodząca, nowa technologia kwarcowa, radykalnie zmieniła oblicze branży zegarków. Mechanizmy kwarcowe zaczęly wypierać tradycyjne zegarki mechaniczne. Tylko kilku producentów luksusowych marek decydowało się wówczas na dalszą produkcję zegarków mechanicznych. Peter Hofer, ekspert szwajcarskich zegarków, był jednym z nielicznych, którzy jeszcze wierzyli w przyszłość mechanicznego zegarka. On i jego żona Erna postanowili założyć własną firmę w 1983 roku: Montres EPOS SA. Ich głównymi aktywami były pasja do zegarków mechanicznych oraz techniczne know-how w tej dziedzinie. Osobiste wizyty w najważniejszych warsztatach zegarmistrzowskich w górach Jura i Vallée de Joux, jak również szeroka wiedza o światowym rynku zegarków, pozwoliły Peterowi Hoferowi szybko rozwijać swoją markę.

Od samego początku EPOS był marką słynną z wielu ciekawych innowacji stosowanych w zegarkach mechanicznych.
Przez 20 lat pozostał wierny swojej wizji, rozwijając wspaniałe kolekcje zawierające fascynujące mechanizmy, zawsze w ścisłej współpracy z Jean Fillon. W roku 2002 Peter Hofer szukał następcy, który podzieliłby jego zamiłowanie do zegarków mechanicznych kontynuując rozwój firmy EPOSUrsula Forster, pochodząca z rodziny o zegarmistrzowskich korzeniach, i jej mąż Tamdi, który również miał duże doświadczenie w szwajcarskim zegarmistrzostwie, wydawali się być idealnym rozwiązaniem.

Szwajcarska perfekcja w każdym szczególe.
Szwajcaria na przestrzeni wieków zyskała wyjątkową światową reputację dzięki pionierskiemu duchowi i poczuciu doskonałości jego zegarmistrzów. Według założycieli marki Epos misją firmy jest stać na straży tradycyjnych wartości i wysokich standardów. Zegarki EPOS są zaprojektowane i opracowywane z pasją, wykonane z najwyższą precyzją w warsztatach mieszczących się w górach Jura i Vallée de Joux, a montowane w okolicach Grenchen, obszarów, które zawsze były najbardziej znane z dziedzictwa zegarmistrzostwa.

Sercem każdego zegarka EPOS jest jego ruch mechaniczny.
Podstawowe części mechanizmów pochodzą od renomowanych szwajcarskich producentów, które następnie są przekształcane przez zegarmistrzów EPOS i wykańczane wspaniałymi dekoracjami. Najnowsze projekty wykonane w pracowni Jean Fillon, James Aubert SA to głównie reedycje modeli mających historyczną wartość. Każdy egzemplarz podlega szczegółowej I rygorystycznej kontroli.

Prawie wszystkie modele zegarków EPOS, wyposażone są w przezroczysty dekiel, aby umożliwić ich właścicielom podziwianie sztuki i kunsztu zegarmistrzostwa. Zegarki z kolekcji EPOS są często obiektem poszukiwań kolekcjonerów i miłośników czasomierzy. EPOS oferuje wysokiej jakości zegarki mechaniczne z ciekawymi funkcjami, przy zachowaniu przystępnej ceny. Wykończenia zegarków EPOS z pokolenia na pokolenie zachowują ducha szwajcarskiego kunsztu zegarmistrzostwa, zasługując tym samym na miano "Artyzmu zegarmistrzostwa".

Artyzm w tworzeniu zegarków
Misją firmy jest kultywowanie znakomitej szwajcarskiej tradycji w produkcji czasomierzy. Zegarki EPOS są projektowane oraz wykonywane z pasją oraz niezwykłą precyzją w słynnej „dolinie zegarkowej Valley de Joux”. Wszystkie zegarki Epos wyposażone są w mechanizmy ręcznie nakręcane lub z naciągiem automatycznym. Mechanizmy bazowe pochodzą od uznanych producentów i są modyfikowane przez zegarmistrzów w manufakturze EPOS. Wysokiej klasy specjaliści dokładają użytkowe funkcje takie jak: skacząca godzina, rezerwa chodu, fazy księżyca, duża data. Tworzenie tych komplikacji wymaga znakomitej znajomości sztuki zegarmistrzowskiej i niejednokrotnie uznać je można za dzieła sztuki.  Przez przeszklone szafirowym szkiełkiem dekle można oglądać piękne, ręcznie wykonane zdobienia.

EPOS oferuje bardzo wysokiej jakości zegarki szwajcarskie w bardzo atrakcyjnych cenach, fantastycznie wykończone o niepowtarzalnym wzornictwie zachowując stare, uznane szwajcarskie tradycje, stąd motto firmy brzmi „Artistry in watchmaking”. Prestiżowa nagroda Goldene Unruh w kategorii 2500 EUR w 2004 roku potwierdza najwyższa jakość zegarków oraz rosnącą pozycję marki.

Innowacje EPOS.
EPOS jest szczególnie dumny z swojej innowacyjności. Wszystkie funkcje specjalne, takie jak wskazanie rezerwy mocy, duża data lub wskaźnik faz księżyca, zostały opracowane w pracowni Jean Fillon, James Aubert SA. Takie skomplikowane mechanizmy wymagają wybitnych zegarmistrzowskich umiejętności, dzięki czemu każdy zegarek EPOS przeradza się w dzieło sztuki. Bazowe projekty wykonane są albo na mechanizmach od uznanych firm zegarmistrzowskich lub na produkowanych I dostarczanych z Peseux. Wreszcie, wykończenie czy oznaczenia grawerowaniem mechanizmów jak I nowe funkcje, wykonywane są już indywidualnie przez wyspecjalizowanych zegarmistrzów EPOS.
Strona producenta: www.epos.ch

Kategorie
Wysyłka 24h
Oszczędzasz 8%
5250 PLN 4830 PLN
Oszczędzasz 8%
5250 PLN 4830 PLN
Oszczędzasz 8%
5650 PLN 5198 PLN
Wysyłka 24h
Oszczędzasz 8%
5650 PLN 5198 PLN
Oszczędzasz 8%
5800 PLN 5336 PLN
Oszczędzasz 8%
5800 PLN 5336 PLN
Oszczędzasz 8%
6300 PLN 5796 PLN
Oszczędzasz 8%
6300 PLN 5796 PLN
Oszczędzasz 8%
5250 PLN 4830 PLN
Oszczędzasz 8%
5800 PLN 5336 PLN
Oszczędzasz 8%
5250 PLN 4830 PLN
Oszczędzasz 8%
5800 PLN 5336 PLN
Oszczędzasz 8%
5250 PLN 4830 PLN
Oszczędzasz 8%
5800 PLN 5336 PLN
Oszczędzasz 8%
5250 PLN 4830 PLN
Oszczędzasz 8%
5650 PLN 5198 PLN
Oszczędzasz 8%
6300 PLN 5796 PLN
Oszczędzasz 8%
5650 PLN 5198 PLN
Oszczędzasz 8%
6000 PLN 5520 PLN
Oszczędzasz 8%
6300 PLN 5796 PLN
Oszczędzasz 8%
5650 PLN 5198 PLN
Oszczędzasz 8%
6300 PLN 5796 PLN
Oszczędzasz 8%
5650 PLN 5198 PLN
Oszczędzasz 8%
6900 PLN 6348 PLN
Oszczędzasz 8%
7700 PLN 7084 PLN
Zegarek Epos Emotion 3390 24H
Outlet
Wysyłka 24h
Oszczędzasz 30%
6800 PLN 4760 PLN
Zegarek Epos Emotion 3390 24H Oszczędzasz 8%
7150 PLN 6578 PLN
6800 PLN 6256 PLN
Szukasz zegarka i nie możesz go znaleźć lub nie wiesz jaki model wybrać? Skorzystaj z formularza pomocy »