Bony upominkowe Bony upominkowe

Filtr produktów Filtr produktów

Płatności Płatności

  

Eterna

Zegarki Eterna

W 1856 roku na fundamencie tradycyjnego zegarmistrzostwa tworzącego najwyższej jakości mechaniczne czasomierze powstała firma Eterna. Przez ponad 150 lat istnienia wprowadziła do świata zegarkowego liczne innowacje, których zastosowanie znajdujemy obecnie praktycznie we wszystkich zegarkach mechanicznych i kwarcowych.
Od ponad półtora wieku zegarmistrze firmy Eterna pracują nad ciągłym udoskonalaniem i rozwojem swoich produktów. Ogromne doświadczenie w rzemiośle zegarmistrzowskim oraz dążenie do perfekcji nie pozwala im spocząć na laurach i popycha do szukania nowych rozwiązań. Zegarki Eterna łączą w sobie najlepsze rozwiązania techniczne, będące wynikiem niezwykłej innowacyjności firmy, z wysmakowanym poczuciem estetyki opartym na wieloletniej tradycji tworzenia wyjątkowych czasomierzy.

Najlepszym sposobem sprawdzenia czym jest doskonałość jest założenie zegarka Eterna na rękę.

1850 -  Pierwszy zegarek Dr. Girard & Schild. W dniu 7 listopada 1856 roku doktor Joseph Girard 28-letni nauczyciel Urs Schild założyli fabrykę zegarków "Dr Girard & Schild". Osiem lat później przedsiębiorstwo określa wzajemne prawa i obowiązki pracowników i pracodawców na piśme.

1860 - Dr Girard z wykształcenia lekarz sprzedaje swoje akcje za 35 000 franków szwajcarskich uczniowi Ursowi Schildowi, aby poświęcić się całkowicie swojemu pierwotnemu zawodowi.

1870 - Manufaktura wprowadza pierwsze zautomatyzowane maszyny produkcyjne napędzane wodą i parą. Firma staje się producentem pierwszego zegarka zbudowanego całkowicie we własnym zakresie.

1880 -  W 1889 roku nazwa Eterna pojawia się po raz pierwszy na tarczy zegarka kieszonkowego.

1890 - Firma staje się spółką pod nazwą Gebr.Schild z Elise, Walter, Max i Theodor Schild będący partnerami. W 1899 roku Theodor Schild, inżynier mechanik, przejmuje kierownictwo manufaktury Eterna na 33 lata.

1900 - Eterna intensywnie i wcześnie skupia się na zegarkach naręcznych, nowa gwiazda na firmamencie zegarmistrzostwa. Dowodem na to jest patent złożony na specjalną kopertę zegarka z ruchomymi uchwytami bezpieczeństwa w 1904 roku. Cztery lata później, Eterna składa patent na pierwszy na świecie zegarek naręczny z budzikiem.

1910 - W 1910, jury na Wystawie Światowej w Brukseli przyznaje Eternie Grand Prix. Na szwajcarskiej Wystawie Krajowej cztery lata później, Eterna zaprezentował pierwszy zegarek naręczny z budzikiem produkowany seryjnie.

1920 - W tej dekadzie, Eterna produkuje i sprzedaje ponad 1 milion mechanizmów w przeciągu jednego roku. Prezentuje również zegarek wbudowany w zapalniczkę, który jest nakręcany poprzez zapalanie zapalniczki (patent Eterny Hexa).

1930 - Eterna prezentuje najmniejszy seryjnie produkowany damski zegarek mechaniczny zwany ze względu na swój kształt - "Baguette". Model ten szybko staje się bestsellerem. W 1932 roku firma dzieli się na dwie spółki akcyjne: "ETA AG" - producent mechanizmów oraz Eterna AG - producent precyzyjnych zegarków. Ponadto Eterna zaczyna wytwarzać zegarki naręczne z chronografem i nowe kwadratowe zegarki z rewolucyjnym systemem szybkiego kasowania "sweep second".

1940 - Rok 1948 - narodziny mechanizmów automatycznych z łożyskiem kulkowym, które zmniejsza tarcie. Mechanizmy Eterna-Matic stają się standardem dla zegarków automatycznych. Dla upamiętnienia tej rewolucyjnej innowacji Eterna wprowadza w swoje logo pięć kulek symbolizujących łożysko.

1950 - Dostatnia dekada dla Eterny! Na 100-lecie firmy, zostaje wyprodukowany bardzo cienki model "Centenaire" z mechanizmem automatycznym. "Golden Heart" jest ukoronowaniem w segmencie damskiej zegarki. Najmniejszy na świecie automatyczny mechanizm  z masywnym wahnikiem wykonanym ze złota był noszony przez aktorki: Ginę Lollobrigidę i Brigitte Bardot. Eterna prezentuje również model "Kon Tiki 20", który jest hołdem wyprawy norweskiego odkrywcy Thora Heyerdahla w 1947 roku.

1960 - Eterna-Matic 3000 Dato z 1962 to najcieńszy, męski zegarek z mechanizmem automatycznym i datownikiem. Wysokość mechanizmu to 3,6 mm. Model "Sahida Automatic" ma wysokość tylko 4 mm!

1970 - Dekada elektroniki. Najpierw Eterna uruchamia Eterna Sonic, pierwszy naręczny zegarek z mechanizmem elektornicznym wyposażonym w rezonator a w 1974 roku powstaje pierwsza Eterna z mechanizmem kwarcowym. Z zegarekiem Estrellita Quartz Eterna ustanawia kolejny rekord w 1979 roku: najmniejszy wodoodporny zegarek jaki kiedykolwiek powstał. Jego mechanizm waży zaledwie 1,06 grama.

1980 - Linia Museum przełamuje rekord cienkości we wszystkich kategoriach. Kwarcowy zegarek w tym przypadku ma wysokość zaledwie 0,98 mm. 8 maja, Eterna otrzymuje Grand Prix Triomphe de l'Excellence Européenne dla znaczących osiągnięć w odniesieniu do wizerunku Europy.

1990 - W październiku F.A.P. Beteiligungs GmbH prof. Ferdinanda Alexandra Porsche przejmuje Eternę. Trzy lata później, Eterna wypuszcza swoją pierwszą kolekcję Porsche Design.

2000 - Eterna powraca do elitarnego kręgu prawdziwych geniuszy manufaktury i tworzy w 2004 roku kaliber 6036, w następnych latach produkuje ultra-cienki mechanizm automatyczny 3030, w 2007 kaliber 6037 i pół wieku po Eterna-Matic "Spherodrive" po raz kolejny podkreśla znaczenie małych łożysk kulkowych w mechanizmach zegarkowych w 2009 roku.

2010 - Prezentacja modelu Madison Eight Days z state of the art Calibre 3510. Ręcznie nakręcany mechanizm posiada rewolucyjny Spherodrive mający imponującą rezerwę chodu 8 dni.Kategorie
Szukasz zegarka i nie możesz go znaleźć lub nie wiesz jaki model wybrać? Skorzystaj z formularza pomocy »