! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. OK ROZUMIEM
⚠️ SALONY JUŻ OTWARTE! Zapraszamy w maseczkach i rękawiczkach ochronnych. Dziękujemy za zrozumienie.
⌚ Z kodem rabatowym: WIOSNA, kupisz wymarzony zegarek jeszcze TANIEJ! Sprawdź szczegóły →

Zmiana czasu na letni 2020 - znowu?

26/03/2020
Zmiana czasu 2020

Do zmiany czasu chyba nigdy się nie przyzwyczaimy, jednak przypominamy, że zegarki należy przestawić w ostatnią niedzielę marca, (29.03.2020) z godziny 2:00 na 3:00. Przechodzimy tym samym z czasu zimowego na letni.

Czy to koniec zmian czasu?

W Polsce zmiana czasu obowiązuje stale i to już dość długo, bo aż od 1977 roku. Sytuacja w chwili obecnej wygląda tak, że do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii napływa mnóstwo wniosków i opinii na temat zniesienia obowiązku zmiany czasu. Wbrew wszelkim informacjom krążącym po sieci, nic jednak nie zostało jeszcze ustalone i wciąż trwają rozmowy na temat — czy warto znieść zmianę czasu w naszym kraju. Przypomnijmy jednak, że zmiana ta nie dotyczy tylko i wyłącznie Polski. Czas zmienia większość krajów europejskich, ale np. Japonia, Chiny oraz Indie nie zmieniają czasu w ogóle. W Ameryce Południowej również następuje zmiana czasu w Brazylii, Chile, Urugwaju i Paragwaju.

Kto w Polsce nie musi przestawiać czasu?

Zmiana czasu z zimowego na letni (jak i odwrotnie) nie obowiązuje wszystkich posiadaczy zegarków z system radiowej/zdalnej synchronizacji godziny z nadajnikami emitującymi sygnał DCF77. Wszyscy właściciele zegarków CITIZEN Radio ControlledCITIZEN Satellite Wave oraz SEIKO Astron, nie muszą martwić się o swój czas. Zegarki te bowiem, automatycznie przestawią wskazówki na odpowiednie miejsce.

Komentarze

Brak wpisów

Dodaj swój wpis