Auguste Reymond – nowa marka zegarków w sklepie

Lipiec 26, 2022
Zegarki na rękę Auguste Reymond

AUGUSTE REYMOND to słynąca z nowatorskiego podejścia do czasu szwajcarska manufaktura zegarków z wyjątkową, wieloletnią tradycją. Jej dzieła, znane z wysokiej jakości, niezawodności oraz niesamowitych i tajemniczych detali, już teraz znajdziecie w ofercie Doliński Watch Service i na dolinski.pl. Polecamy również zapoznanie się z treścią poniższego artykułu, w którym wyjaśniamy szerzej, jak powstała firma, której dzieła sygnowane są inicjałami Auguste'a Reymonda oraz, za co cenione i sławne są zegarki Auguste Reymond.

Zegarek ARSA

Geneza i historia marki zegarmistrzowskiej Auguste Reymond

Historia zegarmistrzowska marki Auguste Reymond, znanej także jako ARSA (Auguste Reymond SA), sięga 1898 r., kiedy to 26-letni przedsiębiorca postanowił utworzyć niewielki zespół składający się tylko z wybitnych zegarmistrzów. Celem tego przedsięwzięcia była produkcja niezawodnych zegarków kieszonkowych noszących imię i nazwisko założyciela.

Bogatszy o doświadczenia właściciel w 1903 r. otworzył fabrykę przy ulicy Rue du Midi w Tramelan, gdzie produkcja zegarków ruszyła pełną parą. Zaledwie trzy lata później młody przedsiębiorca postanowił wykupić firmę Val de Joux Watch Co., w celu wytwarzania swoich mechanizmów. W 1910 r. Auguste Reymond postanowił jednak odsprzedać nabytą fabrykę firmie Reymond Frères SA, która w 1929 r. przekształciła się w Valjoux SA — uznanego producenta mechanizmów z komplikacją chronografu.

Auguste Reymond założyciel firmy
Pan A. Reymond i jego córka Lucie (1919)

Prestiżowe nagrody za jakość i niezawodność zegarków Auguste Reymond

Firma Auguste’a prężnie się rozwijała, zatrudniając ponad stu pracowników. Była jednym z głównych pracodawców w tym regionie. Marka otrzymała wiele nagród za jakość i niezawodność wytwarzanych przez siebie zegarków, w tym złoty medal na wystawie światowej w Brukseli w 1910 r. oraz drugi złoty medal na szwajcarskiej wystawie narodowej w 1914 r. w Bernie.

 

Nagrody Auguste Reymond

Zegarki Auguste Reymond z fazami księżyca i mechanizmem UNITAS

Rok 1920 to dalsze pasmo sukcesów dla rozrastającej się w szybki tempie marki. To właśnie w tym roku Auguste Reymond był jednym z pierwszych producentów, który wykorzystał do produkcji zegarków naręcznych uszczelki oraz absorbery wstrząsów. Sześć lat później, w 1926 r., firma zdobyła nowe szczyty dzięki przejęciu firmy Unitas Watch Company. Zobacz recenzję wyjątkowego modelu wyposażonego w werk UNITAS do kupienia na dolinski.pl. Od początku lat 30. minionego stulecia manufaktura sygnowana imieniem i nazwiskiem założyciela rozpoczęła produkcję zegarków z mechanizmami wyposażonymi w komplikację chronografu, faz księżyca czy alarmu. W 1940 r. widząc rosnące zainteresowanie oraz potencjał w wytwarzaniu zegarków dla kobiet, marka zaczęła produkować zegarki biżuteryjne dla swoich klientek, które miały zdobić ich nadgarstki podczas uroczystych i ważnych okazji.

Dalsze lata upłynęły przy doskonaleniu niezawodności oraz jakości zegarków mechanicznych z naciągiem automatycznym. Rozwinęła się także gama czasomierzy wyposażonych w komplikację faz księżyca. W 1958 roku marka obchodziła swoje sześćdziesięciolecie i z tej okazji nakreślono znamienite plany na przyszłość. Podjęto także skuteczne działania marketingowe ukazujące niezawodność zegarków, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych — w 1959 r. członkowie Swiss Alpine Club, największego alpinistycznego klubu w Szwajcarii, zostali wyposażeniu w zegarki ARSA na wyprawę w peruwiańskie Andy.

 

Swiss Alpine Club ARSA wyprawa w Andy

Nowa filozofia czasu według AR

W 1970 roku firma opracowała odważne, geometryczne projekty dla zegarków kwarcowych, które były niemożliwe do uzyskania dla zegarków mechanicznych. Szczęśliwie dla marki okazało się to bardzo dobrym posunięciem, ponieważ kwarcowy kryzys zbierał swoje żniwo w tamtych latach i doprowadził wielu producentów do upadku. Kolejne dekady były ciągłą walką o byt dla marki Auguste Reymond. W latach 90. narodziła się kolekcja zegarków inspirowanych kulturą jazzową, a w roku 2010 producent wprowadził na rynek ciekawą linię Magellan. W 2019 roku Philip W.A. Klingenberg, nowy właściciel i prezes Auguste Reymond, przeniósł produkcję zegarków do swojej manufaktury w Nidau. Rok 2021 to nowy rozdział dla marki. Przeczytaj więcej o innowacyjnej filozofii czasu.

Siedziba firmy Auguste Reymond w Nidau Szwajcaria

Zegarki Auguste Reymond