BALL Engineer III Marvelight Chronometer - nowa kolorystyka

Maj 17, 2022
Nowe kolory Ball Engineer III

Tytułowy model zegarka męskiego BALL Engineer III Marvelight Chronometer, to koperta wykonana z wysokogatunkowej stali szlachetnej 904L, której średnica i grubość wynoszą odpowiednio 40 mm i 15 mm. Jeśli chodzi o wymiar od ucha do ucha to mamy do czynienia z wartością 46,6 mm. Opływowy kształt koperty sprawia, że BALL Engineer III Marvelight Chronometer idealnie przylega do nadgarstka. Obudowę poddano w całość procesowi polerowania, przez co prezentuje się elegancko. Zupełnie inaczej byłoby to w przypadku szczotkowania, wtedy zegarek nabrałby bardziej sportowego charakteru.

Bransoleta, podobnie jak koperta, również zachwyca swoją hybrydową stylistyką, łączącą wyrafinowany kształt ze sportowym duchem. Posiada ona pionowo szczotkowane ogniwa w kształcie litery „H”, z kolei środkowe „kostki” wypolerowane zostały na wysoki połysk. Oba wykończenia dobrze ze sobą współgrają, zapewniając wyraźny kontrast.

 Ball zielony zegarek

Nowe warianty kolorystyczne

Do tej pory Ball Engineer III Marvelight Chronometer był dostępny w bardziej zachowawczej kolorystyce obejmującej: szarość, czerń oraz niebieski odcień. Ostatnio firma BALL zaprezentowała trzy nowe warianty cyferblatów. Klienci od teraz do wyboru mają tarczę zieloną, burgundową, a także lodowoniebieską, nazwaną przez producenta „Ice Blue”. Ten ostatni kolor bez wątpienia będzie zestawiany z modnym obecnie odcieniem „Tiffany Blue” - jest to nowy trend na rynku zegarków. Wszystkie warianty zostały ozdobione szlifem słonecznym, w związku z tym każda tarcza będzie ukazywać całe spektrum swojego koloru w zależności od kąta i natężenia padającego światła.

Ball zegarek bordowy czerwony

Mniej znaczy więcej

Cyferblat jest prosty i nieprzeładowany zbędnymi elementami. Producentowi zależało na wysokiej czytelności wskazań. Indeksy godzinowe są reprezentowane przez szklane rurki, w których został zamknięty gaz H3 (tryt). Jest to bezprecedensowe rozwiązanie zapewniające pełną autonomię. Rurki nie wymagają zewnętrznego źródła światła, co więcej, świecą do 100 razy jaśniej, aniżeli tradycyjna substancja luminescencja. Ich żywotność przewidziana jest na 25 lat, po tym okresie istnieje możliwość ich wymiany w fabryce. Oprócz aktualnej godziny z tarczy można odczytać dzień miesiąca. Okienko od tej komplikacji znajduje się na godzinie trzeciej. Układ wskazań został zabezpieczony szkłem szafirowym wyposażonym w lupkę datownika i wewnętrzną powłokę antyrefleksyjną.

Ball podświetlenie trytem

Serce zegarka

Pomimo że Engineer III Marvelight Chronometer prezentuje się elegancko u każdego mężczyzny, można bez problemu uznać go za pełnoprawny „toolwatch”. Zegarek został wyposażony w kaliber RR1103-C z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. Mechanizm spełnia najwyższe kryteria, jeśli chodzi o dokładność chodu. Fakt ten poświadcza certyfikat chronometru COSC. Jednostka wprawiająca w ruch wskazówki została zabezpieczona przed polem magnetycznym do wartości 80 000 amperów na metr. Tak wysoki parametr jest możliwy dzięki wewnętrznej osłonie wykonanej z Mu-metalu. Oprócz tego serce zegarka jest zabezpieczone przed wstrząsami do wartości 5000 Gs. W pełni nakręcona sprężyna, oddaje swoją energię przez ok. 40 godzin.

Ball zegarek męski niebieski

Na koniec

Mówiąc najprościej, zegarek automatyczny dla Panów Ball Engineer III Marvelight Chronometer, dostępny w nowych wariantach kolorystycznych, to świetnie pasujący model na każdą okazję. Reprezentujący wysokie standardy, jakimi od dekad kieruje się manufaktura BALL. Zastosowane użyteczne rozwiązania zapewnią bezproblemowe użytkowanie tego czasomierza przez wszystkie osoby nielubiące obchodzić się z zegarkiem w nadwyraz delikatny sposób.

Engineer III Marvelight z kart historii BALL

Historia szwajcarskiej manufaktury BALL sięga końca XIX wieku, kiedy to zderzenie czołowe dwóch pociągów w Ohio, spowodowane niedokładnością zegarka jednego z maszynistów, doprowadziło do śmierci kilku osób. Po tym incydencie założyciel marki - Webster Clay Ball - został zatrudniony przez firmę Lake Shore Lines. Powierzono mu opracowanie systemu kontroli czasu i jego wdrożenie oraz stworzenie najwyższych standardów precyzji chronometrycznej dla wszystkich zegarków użytkowanych przez pracowników linii. Od tamtego czasu minęło przeszło 131 lat, a marka BALL stała się synonimem wytrzymałych zegarków odpornych na niekorzystne warunki, takie jak: wstrząsy, magnetyzm czy ekstremalnie niskie temperatury. Czytelność, dzięki systemowi pałeczek trytowych Night Reading Evolution, również stała się integralną cząstką DNA.

Obecnie marka z La Chaux-de-Fonds posiada mocno zróżnicowane portfolio, jednak nie zapomniała o swoich korzeniach. Wiele modeli posiada na wskazówce sekundowej przeciwwagę w postaci literek „RR”, co jest skrótem od słowa „railroad”. Przekładając to na język polski, oznacza to nic innego jak kolej. Nawiązań do pięknej historii związanej z amerykańskim kolejnictwem jest znacznie więcej. Świetnie obrazują to stalowe dekle udekorowane grawerunkami obrazującymi np. stare lokomotywy

Ball Marvelight w 3 nowych kolorach

Dzięki doskonałym parametrom technicznym i wysokiej estetyce, która jest granicą pomiędzy klasyczną stylistyką a nowoczesnością, model Engineer III Marvelight Chronometer jest jednym z najbardziej wszechstronnych oraz imponujących zegarków tego producenta.