Pauline Ado - nowy ambasador marki zegarmistrzowskiej Alpina

Lipiec 6, 2022
Pauline Ado - nowy ambasador ALPINA

ALPINA — szwajcarska marka zegarmistrzowska przedstawia światu swoją nową ambasadorkę — Pauline Ado, francuską surferkę. Pauline zdążyła zdobyć dotąd wiele tytułów mistrza świata w surfingu. Dodatkowo interesuje ją temat ochrony środowiska. Właśnie ten fakt odegrał rolę ostatecznego powodu, dla którego Alpina i surferka nawiązały współpracę. Markę również cechuje więź z naturą, cudownymi plenerami oraz praktykowanie odpowiedzialnej eksploracji już od prawie 140 lat. Aby podkreślić tę nową przyjaźń, Pauline Ado przyjęła od manufaktury model Alpina Seastrong Diver Gyre Automatic. To ekologiczny zegarek do nurkowania stworzony z recyklingowanych materiałów pozyskanych z sieci rybackich wyławionych z Oceanu Indyjskiego.

Dobra passa francuskiej surferki Pauline Ado

Pauline Ado wywodzi się z Kraju Basków. Jej rodzina nie jest związana ze światem surfingu, więc to ona, jako pierwsza, w wieku zaledwie 8 lat, zakochała się w wodzie oraz tej dyscyplinie. Tym, co ją do tego napędza, to kontakt z oceanem — nieprzewidywalną siłą natury, a także podejmowanie nieodłącznie wiążącego się z nim ryzyka i wyzwań. Ona pierwsza zaznała smaku fal w Hendaye, u wybrzeży Basków i pierwsza odniosła zwycięstwo, mając dziesięć lat. Ado jest uzależniona od rywalizacji. W wieku 13 lat ten młody sportowiec został przyjęty do młodzieżowej reprezentacji Francji. W wieku 15 lat (2006 r.) surferka zwyciężyła w Mistrzostwach Świata Juniorów. Pauline, jako pierwsza Europejka, która drugi rok z rzędu zakwalifikowała się do prestiżowego ASP World Tour w 2011 roku. W 2017 roku osiągnęła tytuł mistrza świata ISA (International Surfing Association). W 2021 roku wybrano ja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdzie zajęła dziewiąte miejsce w pierwszej olimpiadzie surfingowej w historii sportu. Ado, jako jedno z największych nazwisk na kobiecej scenie surfingowej we Francji nie posiada nic innego, co darzyłaby większą miłością niż wyzwania. Pauline aktualnie koncentruje się na osiągnięciu dwóch celów: powrót do World Championship Tour (WCT) i reprezentowanie Francji na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, w 2024 roku. Te dwa, nowe cele rodzą kolejne, sporych rozmiarów wyzwania, podtrzymując kobietę w pozostawaniu niezłomną i zdeterminowaną.

Pauline Ado

Pauline Ado to sportowiec na wysokim poziomie, ale mimo tego nadal znajduje czas na to, aby wesprzeć najważniejsze dla siebie rzeczy. A jedna z nich jest dla niej bardziej cenna niż cokolwiek inne: ochrona naszych oceanów. Kobieta uświadomiła sobie problemy środowiskowe już w bardzo młodym wieku, a w 2018 roku została mianowana ambasadorką Alpina i partnerem Surfrider Foundation Europe. Pauline poruszyły starania tej marki zegarmistrzowskiej w ocaleniu naszej planety. Za tą sprawą, bez chwili zawahania, skłoniła się do przyjęcia zaproszenia, by zostać ambasadorką Alpiny. Nowa ambasadora nosi dziś na swoim nadgarstku ekologiczny zegarek nurkowy Seastrong Diver Gyre Automatic. To automatyczny czasomierz z kopertą częściowo wykonaną (70%) z plastikowych odpadów pozyskiwanych z sieci rybackich wyłowionych z Oceanu Indyjskiego. Koperta ta jest zawieszona na pasku, który z kolei wykonano z przetworzonego plastiku butelki. Ten wyjątkowy model jest wodoodporny do 300 metrów i w pełnym stopniu odzwierciedla zaangażowanie surferów w pracę na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

Pauline Ado i ekologiczny zegarek nurkowy Alpina GYRE

O zegarku Alpina Seastrong Diver Gyre Automatic

W Światowy Dzień Oceanu Alpina zaprezentowała dwie, nowe, limitowane serie ekologicznego zegarka Seastrong Diver Gyre Automatic – jedną dla kobiet, a drugą dla mężczyzn. Linia ta zawiera przyjazne dla środowiska etui, pasek oraz opakowanie. Ponadto stanowi symbol zaangażowania marki na rzecz stowarzyszeń walczących o dobrostan środowiska. Przedstawiony w 2020 roku Seastrong Diver Gyre Automatic nie tylko wniósł świeży powiew do kolekcji zegarków typu diver marki. Tym samym dał początek wzrostowi wsparcia marki dla bardziej odpowiedzialnego wobec środowiska zegarmistrzostwa. Wspaniale przyjęta przez nowe pokolenia nurków, surferów i miłośników morza, ta kreacja ukazuje bardzo współczesny design.

Zegarki Alpina Seastrong Diver Gyre Comtesse Automatic

Zarówno ta linia, jak i jej nazwa zostały zainspirowane spotkaniem i współpracą między Alpiną i dziennikarzem zegarkowym o nazwisku Bernard Werk. Spotkanie miało miejsce w Holandii, cztery lata temu. Osobiście zaangażowany w ochronę oceanów, współtworzył koncepcję i nazwę „GYRE” wraz z dziennikarzem znanym, jako Jorrita Nielsa. GYRE stanowi nawiązanie do gigantycznych kołowych prądów oceanicznych – i ponownego wykorzystania sieci rybackich "widmo" z Oceanu Indyjskiego. Nie ma tu odniesienia do znamiennej przeszłości, nieobecny jest też w żadnym razie duch vintage. Ten „Gyre”, jak określają go jego fani, to przyszłość oceanów, planety i, do pewnego stopnia, przyszłość zegarmistrzostwa. Dlaczego? Ponieważ to kreacja kładąca nacisk na eko-design. Jego obudowa jest w 70% złożona z plastikowych szczątków z sieci-widm zebranych na Oceanie Indyjskim (i 30% włókna szklanego, tworząc w ten sposób ultra wytrzymałą i lekką całość).

Alpina opracowała także ekologiczny pasek typ NATO, który wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu plastikowych butelek. Z modelem męskim dostarczany jest dodatkowo drugi pasek, jednak tym razem wykonany ze skóry jabłka. Jest to jedna z pierwszych „skór warzywnych”, jakie zastosowano w przemyśle zegarmistrzowskim. Co więcej, każda wersja jest dostarczana w pudełku upominkowym nowej generacji, które również powstało w całości z plastiku pochodzącego z recyklingu. Opakowanie to zawiera pojedynczą gwarancję oraz certyfikat autentyczności, arkusz wydrukowany na papierze FSC Recycled. Instrukcje użytkowania zostały zdematerializowane, aby zmniejszyć wagę oraz zredukować zużycie papieru i atramentu. Dostęp do niej można uzyskać za pomocą kod QR wydrukowanego na wyściółce pudełka.

Zegarki Inspirowane oceanem

Oba, świeże zegarki Alpina, ograniczone wyprodukowaną ilością, zawierają nowe odcienie niebieskiego. Na tych 44- i 36 milimetrowych modelach męskich i damskich, które są wodoodporne do 300 metrów dzięki przykręcanym koronom, chodzi o to, aby zagwarantować wyraźny kontrast z dnem morskim. Tam, gdzie światło nie może już dotrzeć, ani wody powierzchniowe, które w zależności od regionu świata, odznaczają barwy od intensywnie niebieskiego do najbardziej egzotycznego turkusu.

Zegarek ze zrównoważonej produkcji ALPINA GYRE

Czarna tarcza posiada turkusowy tor minutowy ze srebrnymi luminescencyjnymi znacznikami, co sprawia, że czas można odczytać nawet pod wodą przy ograniczonym oświetleniu. Detal, którego kolekcjonerzy Alpiny nie przeoczą, znajduje się na przeciwwadze wskazówki sekundnika. Jest nim słynny czerwony trójkąt Alpina, który wyłącznie dla tego modelu, został wykonany w tym samym, turkusowym odcieniu. Jednokierunkowo obrotowa, 60-minutowa skalowana ramka, wykonana ze stali z niebieską powłoką PVD, czyni zaszczyt koloru, symbolizującego wielkie głębiny, dokąd słońce już nie sięga. Umieszczono na nim znaczniki, co dziesięć minut. Z pozoru czarne, w rzeczywistości są podświetlane i umożliwią użytkownikowi określenie czasu zanurzenia lub dekompresji poprzez ustawienie pierścienia naprzeciw dwóch dużych świecących wskazówek godzinowych i minutowych.

ALPINA Seastrong Diver Gyre Comtesse L. E.

Tkany pasek typu NATO  z czarnym paskiem centralnym i turkusowym brzegiem to idealne połączenie kolorów wyrażonych na zegarku. Drugi pasek dostarczany z męskim modelem jest całkowicie czarny, oddając wygląd skóry, ale w roślinny sposób. Pasek nadaje się dla bardziej miejskiego otoczenia, pozwalając otrzymać alternatywny, klasyczny wygląd. Każdy model jest ograniczony do 288 egzemplarzy i wyposażony jest w kaliber AL-525, oferujący 38 godzin rezerwy chodu.

Przejdź do:

Alpina Seastrong Diver Gyre Automatic w wersji 36 mm.

Alpina Seastrong Diver Gyre Automatic w wersji 44 mm.