512-100-609 71 344-60-11 Pn-Pt 10:00-18:00
Aby zadać pytanie zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie masz jeszcze konta podając telefon oraz email podany w zleceniu.
Email info@dolinski.pl
Adres
Innowacyjna technologia trigalight® w zegarkach traser®, to gwarancja bezwzględnej niezawodności stworzonej w trosce o funkcjonalność i bezpieczeństwo każdego bohatera życia codziennego, poszukiwacza przygód, odkrywcy i nurka. Traser® to zegarki taktyczne, outdoorowe oraz nurkowe wyposażane w niezależne, niezwykle wydajne, skuteczne oraz w pełni bezpieczne źródła oświetlania czasomierza. Poznajcie historię, przeznaczenie oraz charakterystykę zaawansowanej technologii podświetlania trytem (GTLS) opracowanej przez firmę mb-microtec, aby dowiedzieć się, dlaczego zakup zegarka traser®, to trafiona decyzja!
Kiedy w 1969 roku do zespołu chemików Waltera Merza oraz Alberta Benetelliego, starających się wynaleźć samowystarczalne źródło światła dołączył Oskar Thuler w zegarmistrzostwie nastąpiła rewolucja, a zaraz po niej prawdziwy przełom technologiczny, którego fala rozciągnęła się także poza branżę zegarkową. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu fizyka powstały rurki wypełnione trytem (H3). Za jego inicjatywą również firma, dla której okazał się brakującym ogniwem zmieniła nazwę na mb-microtec, pod którą funkcjonuje do dziś. Sam O. Thuler stał się z kolei pionierem technologii autonomicznego źródła światła, które zostało opatentowane oraz zastrzeżone pod nazwą trigalight®.
W 1989 roku mb-microtec otrzymała zlecenie od Armii Stanów Zjednoczonych na produkcję zegarka, który spełniałby surowe wymogi czasomierza wojskowego, jakie określa certyfikat MIL-W-46374F. Firma już wcześniej jednak zaopatrywała US ARMY w inserty GTLS stosowane w czytnikach map, czy do broni palnej. Za sprawą sukcesywnego wpisania się w standardy wymienionego wyżej certyfikatu w 89. roku mb-microtec miał okazję zaprezentować pierwszy, oryginalny model traser P6500 Type, w którym technologia podświetlania trytem została zastosowana po raz pierwszy. Zdecydowana w zachowywaniu wysokiej jakości marka traser®, w 2010 roku ukazała kolejny model - traser P66 Type 6 MIL-G, który otrzymał certyfikat MIL-PRF-4634F przyjęty w 99. roku za wyznacznik standardu zegarkowego wszystkich jednostek wchodzących w skład NATO.
Ciekawostka nr 1:
Na dzień dzisiejszy mb-microtec wytwarza rurki GTLS dla całego przemysłu zegarmistrzowskiego. Warunkiem, któremu podlegają użytkownicy tej technologii, jest oznaczenie na tarczy lub deklu zegarka, że wykorzystuje on technologię mb-microtec.
Ciekawostka nr 2:
Oryginalna manufakturowa nazwa trigalight® spotykana jest wyłącznie w marce traser®.
Tryt odkryto w 1934 roku, a w latach 60-70 wykorzystywanie go w przemyśle zegarmistrzowskim było już bardzo popularne. Co istotne nie był to jednak izotop wodoru (H3), tylko farba trytowa. Co więcej, przez fakt, że nie uszczelniano go dostatecznie, a niezabezpieczony jest bardzo szkodliwy dla zdrowia człowieka, prędko zakazano stosowania farb trytowych. Dopiero w latach 80. firma mb-microtec obmyśliła metodę bezpiecznego korzystania z technologii podświetlania trytem (GTLS).
Etapy produkcji rurek z trytem:
1. Rurki szklane podgrzewa się, a następnie skraca do pożądanej średnicy. Najmniejsza średnica wewnętrzna możliwa do osiągnięcia wynosi 0,1 mm, co równa się średnicy włosa ludzkiego.
2. Po wewnętrznej stronie rurki rozprowadza się powłokę fosforescencyjną o dowolnej barwie, przy czym należy wiedzieć, że najbardziej wyrazisty i czytelny jest kolor zielony.
3. Rurki wypełnia się gazem trytowym (H3) - wymaga to dużej delikatności oraz precyzji.
4. Kolejno rurki skraca się do odpowiedniej długości oraz uszczelnia za pomocą specjalnych maszyn laserowych.
5. Każda rurka musi odbyć ścisłą kontrolę jakości.
6. Gotowe rurki z trytem nadają się do zastosowania w przemyśle zegarmistrzowskim, lotniczym, wojskowym oraz kosmicznym.
"Technologia podświetlenia z własnym zasilaniem, sprawia, że zegarek jest niezastąpionym przyrządem w ekstremalnych sytuacjach". Zegarki traser®, w których indeksy oraz wskazania aplikuje się rurki z gazem trytowym zapewniają "bezbłędną i stałą czytelność czasu". Dzięki temu są idealnymi dodatkami towarzyszącymi w każdej przygodzie na świeżym powietrzu zarówno w dzień, jak i w nocy bądź pod wodą.
trigalight® oznacza:
- niezależne źródło oświetlenia czasomierza przez 25 lat (w zależności od użytkowania),
- 12 lat natężenia o intensywności jak pierwszego dnia (po 12 latach natężenie światła zaczyna podlegać redukcji, jednak odczyt w ciemności wciąż nie stanowi żadnego problemu)
- Po upływie 24 lat intensywność światła zaznacza się na poziomie 25%, ale ludzkie oko nie zauważa różnicy między 50%, a 25%,
- 10 lat gwarancji od producenta na niezmienną intensywność światła!
Zdecydowana większość producentów zegarków słynie z czasomierzy wyposażonych w popularną, szwajcarską substancję luminescencyjną o nazwie Super-LumiNova®. Jak wypada ona w zestawieniu z technologią firmy mb-microtec? W odniesieniu do badań obu komponentów w skali Nanocandela mierzącej wydajność światła, technologia trytowa prezentuje się o wiele korzystniej. W początkowej fazie próby Super-LumiNova® była co prawda niemal o połowę bardziej wydajna, jednak już po upływie 5 minut jej wydajność zmalała z 10000 ncd do 6000, po godzinie do 400, a po 8 godzinach do zaledwie 30, podczas gdy wydajność Trigalight® była niezmienna przez cały ten czas, utrzymując się na pułapie 6000 ncd.
Oznacza to, że technologia trigalight® jest dużo lepszym wyborem dla prowadzących aktywny tryb życia i którym polecamy zapoznanie się z asortymentem kolekcji P67 OFFICER PRO i P67 OFFICER PRO CHRONOGRAPH. Dla pasjonatów outdooru, których niewątpliwie zaintryguje oferta kolekcji P68 PATHFINDER GMT, P68 PATHFINDER AUTOMATIC oraz P96 OUTDOOR PIONEER, a także wszelkich jednostek i grup taktycznych, do których kierowane są między innymi zegarki z rodziny P66 TACTICAL MISSION. Dla indywidualistów w zakresie stylu marka przeznaczyła modele P67 OFFICER PRO AUTOMATIC i P59 CLASSIC P49 SPECIAL PRO, a dla odważnych na tyle, by przemierzać ciemne głębiny kolekcję P67 SUPERSUB.
Płatności:
Metody wysyłki:
© 1973 - 2025 Doliński Watch Service.