! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. OK ROZUMIEM
⚠️ SALONY JUŻ OTWARTE! Zapraszamy w maseczkach i rękawiczkach ochronnych. Dziękujemy za zrozumienie.
⌚ Z kodem rabatowym: WIOSNA, kupisz wymarzony zegarek jeszcze TANIEJ! Sprawdź szczegóły →

Salthora Meta

MeisterSinger Salthora Meta - sportowa wersja zegarka “jumping hour”.

MeisterSinger specjalizuje się w produkcji zegarków, które wyposażone są jedną wskazówkę pokazując tym samym, co w odmierzaniu czasu jest tak naprawdę ważne. Główna, pojedyncza, cienka jak igła wskazówka godzinowa obraca się wokół tarczy, na której można dokładnie odczytać czas z dokładnością do 5 min. Jednak model Salthora, który został po raz pierwszy zaprezentowany w 2014 roku, posiada nie tylko jedną wskazówkę minutowa, ale również godziny wskazywane przez specjalne okno na godzinie 12 w formie obracającej się wewnątrz zegarka tarczy. Tak szybko, jak wskazówka sięga środka okna, co sześćdziesiąt minut, liczba oznaczająca następną godzinę pojawia się błyskawicznie, jednym, natychmiastowym skokiem.

The “Jumping Hour" - Skoki Godziny, zasada działania została po raz pierwszy opracowana w zegarkach w 1920 roku. Jednak, jej doskonałe działanie jest dość trudnym do wykonania wyzwaniem technicznym.

MeisterSinger Salthora musi spełniać wymagające i zaawansowane zadania:

  • wykonywać "skok" dokładnie w punkt zmiany godziny
  • pokazywać godzinę nie chwiejąc się i nie drżąc, a skok do środka okna musi być bezpośredni i precyzyjny
  • zapewnić siłę wymaganą do skoku bez pogorszenia gładkości chodu

Aby to osiągnąć, MeisterSinger wypróbował i przetestował moduły napędowe szwajcarskich mechanizmów ETA 2824-2 oraz Sellita SW 200-1, które zapewniają terminowość i dokładność chodu przy użyciu starannie wyważonych skoków mechanicznych. Napięcie potrzebne do dźwigni uruchamiającej tarczę godzinową buduje się przez specjalny ślimak dołączony do koła minutowego w przeciągu 60 minut. Dzięki temu rozwiązaniu, moc nie zostanie nagle wycofana z bębna sprężynowego, ale jest stale gromadzona co ma ogromny wpływ na funkcjonowanie zegarka.

Pierwszy model Salthora, wizualnie dedykowany został urokowi zegarmistrzowskiej finezji. Z nowym zegarkiem Salthora Meta, MeisterSinger przyjmuje nowy styl z mocnym charakterem, co stanowi źródło koncepcji zegarka. Salthora Meta posiada 43 milimetry średnicy i ma uderzającą, cylindryczną obudowę ze stali szlachetnej. Wodoszczelność zegarków ustalono na 50 metrów (5 bar/ATM), a kopertę wyposażono w dekiel zakręcany na sześć śrub. Cyfry minut i godzin przedstawione są bezszeryfową Helveticą.

Zegarek dostępny jest w pięciu wersjach. Modele wyposażone w białe lub w kolorze kości słoniowej tarcze, tarcza godzinowa dokładnie w tym samym kolorze, jednak dysk godzinowy w niebieskiej i zielonej wersji jest biały, tak samo jak wskazówka. Czarna Salthora Meta z godzinami i wskazówka w czerwonym kolorze posiada sportowy styl.

Na stanie
Bezpłatna dostawa
Rabat 30%
Promocja
12750 PLN 8925 PLN
Oszczędzasz: 3825 PLN
MARKAMEISTERSINGER Klasa szczelności5 bar (50 m, 164 ft) Mechanizmautomatyczny Szkłoszafirowe z antyrefleksem Rozmiar koperty43 mm
Promocja
13200 PLN
MARKAMEISTERSINGER Klasa szczelności20 bar (200 m, 656 ft) Mechanizmautomatyczny Szkłoszafirowe Rozmiar koperty43 mm
Na zamówienie
Bezpłatna dostawa
Promocja
13200 PLN
MARKAMEISTERSINGER Klasa szczelności20 bar (200 m, 656 ft) Mechanizmautomatyczny Szkłoszafirowe Rozmiar koperty43 mm
Na zamówienie
Bezpłatna dostawa
Promocja
13200 PLN
MARKAMEISTERSINGER Klasa szczelności20 bar (200 m, 656 ft) Mechanizmautomatyczny Szkłoszafirowe Rozmiar koperty43 mm
SAMX902TR
Na zamówienie
Bezpłatna dostawa
Promocja
16300 PLN
MARKAMEISTERSINGER Klasa szczelności20 bar (200 m, 656 ft) Mechanizmautomatyczny Szkłoszafirowe z antyrefleksem Rozmiar koperty43 mm
Filtry produktów
Cena
Rodzaj produktu
Marka
Dostępność
Płeć
Styl
Bransoleta / Pasek
Rozmiar koperty
Kształt koperty
Materiał Koperty
Mechanizm
Kolor tarczy
Kolor paska
Kolor koperty / obudowy
Szkło
Wodoszczelność
Dane techniczne