512-100-609 71 344-60-11 Pn-Pt 10:00-18:00
Aby zadać pytanie zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie masz jeszcze konta podając telefon oraz email podany w zleceniu.
Email salon@dolinski.pl
Adres
Pod koniec maja 2019, w sieci pojawiła się elektryzująca reklama nowego modelu BALL Engineer Hydrocarbon Aero GMT II. Zachwyceni prezentowanym spotem, postanowiliśmy napisać kilka słów o samej kolekcji. BALL, to marka z wyraźnym charakterem i technologią, nad którą warto się pochylić. Doskonale widać to na spocie, w którym zegarek zaprezentowany został w towarzystwie kultowego Forda Mustanga. Auta będącego legendą w świecie motoryzacji, budzącego dreszcz emocji na sam jego widok. Nie inaczej jest z samym zegarkiem.
Ja sama nazwa wskazuje, modele Aero GMT II, to zegarki wyposażone w strefy czasowe, ale nie mówimy tu tylko o jednej dodatkowej wskazówce GMT. Tutaj mamy do czynienia z doskonale przemyślanym i praktycznym systemem obsługi stref czasowych. Tradycyjne oznaczenia godzin, zastąpiono 24-godzinną skalą, przeznaczoną dla wskazówki zakończonej czerwonym grotem. Specjalny bezel również posiada taką skalę, ale dzięki temu, że jest obrotowy, możemy ustawić go w odniesieniu do aktualnego czasu w naszej strefie. To niezwykłe ułatwienie umożliwiające precyzyjny odczyt czasu drugiej strefy co do minuty bez żadnych dodatkowych czynności obsługowych.
Zegarki męskie BALL Engineer Hydrocarbon Aero GMT II to piękne czasomierze, zyskujące nieporównywalnie więcej, gdy tylko poświęcimy im chwilkę uwagi. To, co urzeka, to nie doskonały design i prawdziwie męski wygląd. Do tego BALL zdążył już nas przyzwyczaić. Nam chodzi o przywiązanie do szczegółów, którym szwajcarska manufaktura poświęca znaczną część swojej pracy już na etapie projektowania. I nie są to tylko puste słowa czy banalny slogan reklamowy. Engineer Hydrocarbon to antymagnetyczny zegarek Ultimate Explorer z wyjątkową odpornością i wyjątkowymi opatentowanymi innowacjami takimi jak: potrójna, składana klamra, ochrona koronki, Amortiser® i SpringLOCK® (systemy antywstrząsowe).
Zobacz wszystkie rozwiązania technologiczne stosowane w marce Ball →
Nie od dziś wiadomo, że koronka (pokrętło umożliwiające ustawienie godziny), to najczulszy element zewnętrzny każdego zegarka mechanicznego. Centralne uderzenie w to miejsce, porównać można z czołowym zderzeniem z ciężarówką. Spustoszenia, jakie mogą powstać w tak skomplikowanym mechanizmie, mogą być ogromne. Szwajcarscy inżynierowie zadbali o specjalną ochronę tego elementu, opartą na sprytnym i niezwykle solidnym mechanizmie. Zabezpieczenie to przyjmuje na siebie całą moc uderzenia, chroniąc koronkę i tym samym wnętrze zegarka. Rozwiązanie to zostało opatentowane i zastrzeżone w tej konkretnej formie.
Bransoleta to element równie ważny, co sam zegarek. Jej konstrukcja oraz zapięcie, muszą spełniać najsurowsze wymogi bezpieczeństwa i komfortu. Taki element musi być wykonany z najlepszej stali, a jego konstrukcja zaprojektowana w taki sposób, aby całkowicie wyeliminować przypadkowe rozpięcie zamka. BALL, dodał tu jeszcze świetny design, nawiązujący do charakterystycznego stylu marki oraz specjalny element przedłużający bransoletę. Dzięki temu stworzył rozwiązanie, które jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku. Wersja z kauczukowym paskiem posiada tradycyjne zapięcie na sprzączkę, a sam kauczuk delikatnie wodzi za nos subtelnym, waniliowym zapachem.
Spód zegarka to część, której nie widać, ale o niej wiemy. To równie ważne i BALL wyraźnie podkreśla to w nowych modelach Engineer Hydrocarbon Aero GMT II. Dekiel wykorzystano tu na przedstawienie symboliki równoleżników z wytłoczonymi różnicami czasowymi dla poszczególnych stref. To świetna ściąga i przykład na kreatywne uzupełnienie przestrzeni nie tylko pod kątem designu i panujących trendów, ale także użytkowym.
W każdym zegarku szwajcarskiej marki BALL, wykorzystywane są specjalne rurki gazowe z trytem, które zapewniają wyraźny odczyt czasu w całkowitych ciemnościach. Przewaga nad substancją luminescencyjną jest taka, że zegarek nie mu być uprzednio wystawiany na działania jakiegokolwiek źródła światła. Tryt świeci nieprzerwanie przez około 20 lat i nie wymaga żadnego naświetlania. Dodatkową jego zaletą jest to, że możliwe jest stosowanie różnorodnych barw, co przynosi wyjątkowy efekt:
To dyskretne i stonowane oświetlenie znakomicie ułatwia odczyt czasu w niesprzyjających warunkach i stanowi jeden ze znaków rozpoznawczych BALL.
W środku pracuje mechanizm automatyczny BALL RR1201-C, który jest własną modyfikacją bazowego werku ETA 2893-2 z 42-godzinną rezerwą chodu. Spostrzegawczy na pewno zwrócą uwagę na napis widniejący w dolnej części tarczy "Chronometer". Jest to informacja wskazująca na precyzję chodu potwierdzoną certyfikatem COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres) - niezależnego, szwajcarskiego instytutu przeprowadzającego testy chronometryczne.
BALL Engineer Hydrocarbon Aero GMT II z pewnością zadowoli każdego, kto chciałby posiadać precyzyjny zegarek mechaniczny o prawdziwie męskim wyglądzie, charakterze i własnej tożsamości. Design, rozwiązania technologiczne oraz konstrukcyjne, przywiązanie wagi do szczegółów i pomysłowość, stanowią najmocniejsze strony tego zegarka, na co zwróciliśmy uwagę w powyższym tekście. Prezentowana linia to nie tylko zwykłe czasomierze, ale prawdziwe konstrukcje z duszą, posiadające w sobie elegancję z cechami najlepszych sportowych zegarków.
Zegarki BALL Engineer Hydrocarbon Aero GMT II →
Płatności:
Metody wysyłki:
© 1973 - 2024 Doliński Watch Service.