Bony upominkowe Bony upominkowe

Filtr produktów Filtr produktów

Płatności Płatności

Wyprzedaż zegarków 2017

Frederique Constant

Zegarki Frederique Constant

Historia firmy Frederique Constant. Dla podtrzymania kilkuset letniej tradycji w 1988 roku Aletta Bax wraz Peterem Stasem wykreowali swoją pierwszą kolekcję zegarków Frédérique Constant, obejmującą 6 modeli ze szwajcarskimi mechanizmami, wykonanymi przez genewskiego zegarmistrza. Rok 1992 to rok, w którym modele te uświetniły rynek zegarmistrzowski, a oni sami wprowadził w funkcjonowanie firmy doskonałą politykę gospodarczą.

Zegarki Frederique Constant projektowane są przez Frederique Constant lub przez niezależnych projektantów zatrudnianych do poszczególnych modeli. Silny nacisk kładzie się na design zegarka, aby nadążać za trendami oraz upodobaniami klientów.

Misja marki nie zawęża się tylko do wąskiego i ograniczonego elitarnego kręgu koneserów zegarków Frederique Constant, ale również do szerszego grona uznanych entuzjastów, którzy chcą cieszyć się wysokiej jakości klasycznymi zegarkami w rozsądnych cenach. Frederique Constant bierze udział w pokazach World Watch, Clock and Jewellery Show w Basel od roku 1995. W trakcie rozwoju firmy, Atleta Bax i Peter Stas postanowili przenieść się do Genewy, aby rozwijać swą markę w samym sercu tej branży.

W roku 2000, Frederique Constant otworzył nową pracownię w Chene-Bourg, atrakcyjnej dzielnicy w Genewie, poprzecinanej wąskimi, zatłoczonymi uliczkami, niezwykle popCularnej wśród artystów. Praca ośmiu ludzi gwarantuje projekt, złożenie oraz kontrolę zegarków, a we współpracy z dystrybutorami w Amsterdamie i Hong Kongu jest również odpowiedzialna za marketing. Produkując ponad 90,000 zegarków rocznie, marka wkracza do Europy (kraje Beneluxu, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Rosja oraz kraje Europy Wschodniej), Dalekiego Wschodu (Japonia, Tajwan, i in.), USA oraz Środkowego Wschodu gdzie zegarki Frederique Constant zyskały już wielkie uznanie.

Nazwa firmy Frédérique Constant wywodzi się ze połączenia imion jej założycieli:
Frederique: Frederique Schreiner 1881-1969
Constant: Constant Stas 1880-1967

Obecny dyrektor naczelny Frédérique Constant S.A., Peter Stas, jest czwartym potomkiem założyciela firmy, pana Mr. Constant Stas, który to w 1904 roku założył firmę zajmując się produkcją własnych tarcz dla przemysłu zegarmistrzowskiego.

Frederique Constant genewską manufakturą zegarków z rodzinną tradycją. W przedsiębiorstwie Frédérique Constant mają miejsce wszystkie etapy produkcji zegarków, począwszy od projektu do montażu końcowego oraz kontroli jakości. Frédérique Constant opracowuje, wytwarza i montuje kalibry z własnej manufaktury. Zegarki Frédérique Constant odznaczają się wysoką jakością, wysublimowanym charakterem i precyzją w dziedzinie designu i wykończenia. Wartość zegarków, dostrzegalna na podstawie jakości designu, materiałów i wykonania jest główną składową sukcesu firmy. Każdy z zegarków jest składany ręcznie z pomocą najnowszych narzędzi i poddany rzetelnej kontroli w celu zapewnienia najwyższej jakości i wytrzymałości. Przedsiębiorstwo stale dąży do innowacji, aby zaproponować kreatywne produkty niezwykłej jakości. W Genewie znajduje się najnowocześniejszy warsztat produkcyjny liczący prawie 3200 m2, który oferuje zegarmistrzom pasjonatom optymalne warunki pracy.

Kategorie
Szukasz zegarka i nie możesz go znaleźć lub nie wiesz jaki model wybrać? Skorzystaj z formularza pomocy »