! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. OK ROZUMIEM
⌚ Z kodem rabatowym: WIOSNA kupisz wymarzony zegarek jeszcze TANIEJ! szczegóły →

Dlaczego zegarek Ball Engineer Hydrocarbon NEDU jest tak wyjątkowy?

08/05/2020
Zegarek męski BALL diver NEDU

Mówi się, że jeśli pragniemy osiągnąć sukces, należy otaczać się tymi, którzy sukces odnieśli. Tak właśnie uczyni każdy, na kogo nadgarstku spocznie BALL ENGINEER HYDROCARBON NEDU DC3026A-SC-BK stanowiący namacalną istotę niepodważalnego zwycięstwa! Zwycięstwa osiągniętego jedynie dzięki odważnej pogoni za marzeniami oraz dążeniu do obranych misji, których celem od zawsze było i na zawsze pozostanie zaspokajanie ludzkich potrzeb i kształtowanie niezależnych osobowości - na najwyższym poziomie.

Zegarek BALL NEDU

Prezentujemy nieprzeciętny chronometr, którego rys historyczny sięga końcówki XIX wieku, a powstanie jest bezpośrednio związane z działaniem linii kolejowych, mających wówczas kluczowe znaczenie dla rozwoju Ameryki. By wszystkie przejazdy odbywały się bezpiecznie i prawidłowo należało zadbać o nader dokładne narzędzie wskazujące i odmierzające czas. Jedyną osobą, której empatia, wyobraźnia i umiejętności pozwoliły na sprostanie temu wyzwaniu, okazał się Webster Clay Ball - główny inspektor kolejowy. Jemu jedynemu udało się stworzyć pierwszy, sprawny i o surowych standardach, system kontroli czasu. Zapoczątkował on tym samym chlubną i szanowaną po dziś dzień, prestiżową tradycję szwajcarskiej marki Ball Watch, której czasomierze opracowane zostały, by służyć wielkim rzeczom. Historycznego ducha pierwotnej funkcji przemysłowej zegarka mamy okazję poczuć, między innymi, dzięki tarczy każdego egzemplarza BALLa, której design i charakterystyka łączą jakość i dawną tradycję.

BALL DC3026A-SC-BK

Przedstawiony model to zegarek o zautomatyzowanym, oryginalnym (zgodnie z mottem ''bądź sobą, nie bądź naśladowcą'') mechanizmie Ball RR1402-C, którego rezerwa chodu sięga aż 48 godzin. Jego wyjątkowa precyzja została potwierdzona specjalnym certyfikatem COSC. Jednym z wielu jego cennych atutów jest niebywała wewnętrzna odporność, zapewniana dzięki innowacyjnemu systemowi antywstrząsowemu oraz antymagnetycznemu. Pierwszy z nich usprawni przygodę każdego aktywnego użytkownika, który wie, że życie winno się postrzegać, jako podróż, czerpiąc z niej garściami na każdym etapie, nie natomiast jako cel. Światem bowiem włada prawidło, podług którego piękne są tylko ułamki sekund, z których radość możemy poczuć dzięki umiejscowionemu wokół mechanizmu pierścieniowi absorbującego wstrząsy i drgania, który uchroni wewnętrzne struktury przed zewnętrznymi uderzeniami np.: podczas gry w tenisa.

Przed nieco bardziej abstrakcyjnym niebezpieczeństwem, jak pola magnetyczne - ochronę stanowić będzie antymagnetyczna, stalowa koperta powzięta z materiałów ferrytycznych, odpornych dodatkowo na korozję. Specjalny stop mumetal - autorskiej wytwórni Balla - utrzyma precyzję chodu zegarka, wstrzymując wnikanie pól magnetycznych do jego układów. Ponadto, czasomierz cechuje ponadprzeciętna klasa wodoszczelności aż do 600 m, czyniąc go narzędziem do profesjonalnego użytku dla zawodowych nurków. Osoby o tej profesji z pewnością docenią także opatentowany system dekompresji, na który składa się automatyczny zawór helowy. Umożliwi on uwolnienie gazu w trakcie zmniejszania głębokości przez wynurzającego się nurka, co będzie skutecznie przeciwdziałać groźnemu dla mechanizmu nadmiarowi ciśnienia.

BALL NEDU dekiel

Ball Watch od początku narzucał sobie niezwykle wysokie wymogi, których efekty odzwierciedla naprawdę okazała potęga czasomierza wobec trudnych warunków. Kolejnym zatem systemem ochrony jest system zabezpieczenia koronki, który jeszcze silniej uodporni przyrząd na zalania, czy wstrząsy. Element ten jest najczulszym fragmentem koperty, więc umieszczenie wokół niego stalowej ochrony - przy ekstremalnych zastosowaniach zegarka, było niezbędne. Metoda zobowiązuje użytkownika, by po każdej regulacji czasu wkręcił on koronkę do jej pierwotnej pozycji zapewniającej bezpieczeństwo. Stalowa ochrona koronki została opatentowana przez markę BALL.

BALL diver

BALL ENGINEER HYDROCARBON NEDU DC3026A-SC-BK jest zegarkiem o przodującym w wizualnym odbiorze sportowym stylu, który sprawdzi się zarówno przy kontekstowej stylizacji, jak i eleganckiej, przydając innym dyskretnej sugestii o niespokojnym duchu jego żądnego odkrywczości właściciela. Urozmaicona, czarna tarcza zegarka wzbogacona o trzy subtarcze spełnia również funkcje chronografu. Obecny jest także datownik z dniem tygodnia i miesiąca, nad którym widnieje oryginalna nazwa marki w typowej dla niej, ozdobnej czcionce. Na uwagę zasługuje także subtelny aspekt trzonu wskazówki sekundowej, na którym widać wzorzyste symbole obecne także w logo - tak samo dzieje się w przypadku zdobienia koronki, co jest dowodem na niezwykle czułą estetykę twórców zegarka. Indeksy godzinowe w postaci rurek z mikrogazem (H3 - czysty gaz trytowy), a także wskazówki nie tylko dopełniają naocznej spójności, lecz przede wszystkim zapewniają nowoczesne źródło dyskretnego światła dzięki innowatorskiej szwajcarskiej technologii laserowej. Ich światłość jest 100 razy jaśniejsza od tradycyjnych farb luminescencyjnych, nie wymagają ładowania, zachowują jednolitą sprawność przez okres około 25 lat! Zapewnia to niebywale łatwy odczyt godziny, także późną nocą.

Zegarek BALL tryt świecący w nocy

Całość osłania najwyższej jakości szkło szafirowe, którego właściwości zapewnią spokój o zarysowania, a także zagwarantują lustrzaną przejrzystość. Powłoka antyrefleksyjna, natomiast, zniesie komplikacje spowodowane niepożądanym odbiciom światła od cyferblatu, wspomagając niezawodność w odczycie czasu. Innym, od razu rzucającym się w oczy komponentem czasomierza, jest jego obrotowy, ceramiczny bezel, którego materiał niewątpliwie przydaje mu tyle samo wartości praktycznej, co aparycyjnej. I ostatnim już elementem, nad którym warto się również pochylić, jest tytanowa bransoleta. Użyty przy produkcji przyrządu tytan stanowi niezwykle trafny wybór, a to za sprawą korzystnego stosunku twardości, co do ciężaru. Bransoleta zegarka będzie zatem niezwykle wytrzymała, ale równocześnie niewadząca masą, a przy tym dzięki swej srebrnej barwie idealnie komponując się z tarczą. Tytan to materiał całkowicie antyalergiczny i lżejszy od stali o około 40%. Ergonomiczna, składana, stalowa klamra z 22-milimetrowym przedłużeniem, doda jej użytkownikowi komfortu podczas dopasowania odmierzacza do ręki, czy w razie konieczności nałożenia go na skafander do nurkowania.

BALL diver

BALL ENGINEER HYDROCARBON NEDU DC3026A-SC-BK zawiera w sobie elementy, które w zamyśle mają obalać wszystkie znane dotąd standardy i poddawać je bezustannej eskalacji onieśmielając nawet najbardziej wygórowane oczekiwania konsumenckie! To czasomierz chwalący się szwajcarską jakością oraz precyzją, przypieczętowany długoletnią, rodzinną tradycją, przeznaczony dla mężczyzn otwartych na innowacje i gotowych, by codziennie sięgać po wolność i wiedzę o sobie samym!

BALL NEDU


Zamów zegarek BALL Engineer Hydrocarbon NEDU

 

Idealny pomysł na prezent! Opakowanie zegarka stylizowane jest na profesjonalną walizkę na sprzęt do nurkowania. Jest to tym samym najlepsze miejsce dla Twojego czasomierza gdy go akurat nie nosisz. Zapewnia niezastąpioną ochronę przed kurzem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi!

Pudełko BALL NEDU skrzynia na sprzęt do nurkowania
Komentarze

Brak wpisów

Dodaj swój wpis