! Strona korzysta z plików cookies zgodnie z naszą Polityką Prywatności. ROZUMIEM
⚠️ OTWARTE! Nasze salony detaliczne są otwarte i pracują bez zmian. Zapraszamy w maseczkach!
❄ Z kodem: ZIMA kupisz TANIEJ! szczegóły →

Jak schudnąć przy pomocy zegarka?

11/02/2021
Zegarki na odchudzanie

W tłusty czwartek trudno oprzeć się tradycji i nie skusić na pączka z ulubionym nadzieniem, czy obficie posypanego cukrem pudrem faworka. To jeden z nielicznych dni w roku, w których nie musimy mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.

A co jeśli po ulubionego pączka, lody i deser sięgamy coraz częściej? Niezastąpione mogą okazać się nowe technologie. Zegarki sportowe i smartwatche doskonale sprawdzają się w roli personalnego trenera: z powodzeniem pomagają zrzucić zbędne kalorie, motywują do regularnej aktywności i pozwalając utrzymać optymalną formę. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że nowoczesne zegarki wzbogacane są o przydatne funkcjonalności, które pomagają w utrzymaniu zdrowego trybu życia – mogą m.in. liczyć kroki, monitorować sen, czy informować o ilości spalonych kalorii.

Zegarki do liczenia kroków

Zegarki sportowe oferują coraz więcej atrakcyjnych funkcji dla osób aktywnych fizycznie, m.in. krokomierz. Moda na liczenie kroków trwa, a mając odpowiednie urządzenie można w prosty sposób kontrolować liczbę przebytych dziennie kroków. Sportowe zegarki będą pomocne podczas treningów i pozwolą kontrolować postępy. Jeżeli zdrowy tryb życia i sport nie są Ci obce, zegarek z krokomierzem będzie odpowiednim wyborem.

Zegarki do liczenia kalorii

Nowoczesne technologie kojarzone głównie ze smartfonami, stosowane są coraz częściej także w czasomierzach. Dostępne modele poza funkcją liczenia kroków potrafią obliczyć poziom spalanej tkanki tłuszczowej. Innowacyjne smartwatche pomogą zrzucić zbędne kilogramy, dostarczając przy okazji wiele cennych informacji. Za ich pomocą dokonamy pomiaru tętna, zbadamy jakość snu, sprawdzimy historię aktywności fizycznej, a nawet… włączymy ulubioną piosenkę! To urządzenia wielofunkcyjne, które bez problemu dotrzymają kroku właścicielowi.

Zegarek do ćwiczeń

Zegarki z wbudowanym sensorem GPS i zaawansowanymi funkcjami to gadżety, które pozwalają na całodobowy pomiar aktywności. Zegarki te pozwolą na bieżąco monitorować swoje osiągnięcia, poprawiać rezultaty i wyznaczać kolejne cele. Wiele modeli połączona jest z aplikacją, która dostarcza narzędzi, dodatkowych informacji, statystyk, planów treningowych, ale i wsparcia. Sprawdzisz sesje treningowe, ustalisz co trzeba poprawić, wyznaczysz nowe cele i na bieżąco zapoznasz się z aktualnymi danymi o swoim trybie życia i stanie zdrowia.

Jak ćwiczyć z zegarkiem?

Zegarek sprawdzi się jako motywacja do biegania czy innych treningów. Aby jednak ćwiczyć efektywnie, pamiętaj, aby naładować smartwatch przed treningiem w terenie. Podczas biegania najczęściej korzystamy z funkcji GPS, a wtedy bateria szybciej się rozładowuje. Starannie zapnij pasek na nadgarstku – musi się dobrze trzymać, bo inaczej łatwo go zgubisz. Dodatkowo zbyt luźne zapięcie zaburzy pomiar pulsu. Wiele modeli umożliwia wymianę pasków – skórzany sprawdzi się do biura, a gumowy będzie idealnym wyborem na siłownię. Sprawdź naszą ofertę pasków do zegarków i już teraz wybierz właściwy model dla siebie: https://dolinski.pl/paski-i-bransolety/

Szybsze osiągnięcie zamierzonych celów!

Różne urządzenia wspomagające i kontrolujące naszą aktywność mogą poprawić efektywność, ale najważniejsza zawsze jest systematyka. Smartwatch albo zegarek sportowy sprawią, że szybko i sprawnie zorganizujesz swój dzień tak, by aktywność stała się jego nieodłącznym elementem. Wybierając zegarek sportowy lub smartwatch warto pamiętać, aby był dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Komentarze

Brak wpisów

Napisz