! Strona korzysta z plików cookies zgodnie z naszą Polityką Prywatności. ROZUMIEM
⚠️ OTWARTE! Nasze salony detaliczne są otwarte i pracują bez zmian. Zapraszamy w maseczkach!
❄ Z kodem: ZIMA kupisz TANIEJ! szczegóły →

RADO True Thinline Stillness z Li Edelkoort. Siła tkwi w spokoju.

29/01/2021
Zegarek Rado zaprojektowany przez Li Edelkoort

Czas, to największy luksus, w jaki może wejść w posiadanie człowiek współczesny. Mimo tego znana badaczka trendów Li Edelkoort wskazuje na kolejne rzeczy, za którymi podążamy w erze pędu, barwnych eksplozji oraz dekoncentrującego szumu. Według Li ludzie pragną dziś wyciszenia, autentyczności, przejrzystości oraz odnalezienia znaczenia w obecnym społeczeństwie. Badaczka, wraz z Rado, stworzyła zegarek odzwierciedlający ducha czasu. Rado True Thinline Stillness nakłania do koncentrowania się w życiu na każdej, nawet najmniejszej chwili. "Rado True Thinline Stillness zachęca do spędzania czasu, który ma znaczenie. W każdej chwili i na całe życie".

Nowa era z RADO True Thinline

Li Edelkoort to jedna z najbardziej rozpoznawanych badaczek trendów dzisiejszych czasów. Jej rzetelne analizy umożliwiają nie tylko wgląd w topowe trendy, ale również szkicują wizję społeczeństwa jutra. Obecnie spostrzega ona narastającą potrzebę spowolnienia: „Ludzie poświęcają czas na kwestionowanie sensu życia i pracy, myślenie o wycofaniu i prostocie, o wspólności i złożoności” - mówi Li Edelkoort.

Chodzi o coś więcej niż tylko o wytchnienie. „Jesteśmy wreszcie gotowi do zmiany swojego zachowania i uwolnienia się od szaleństwa zakupów” – zauważa Li. „Przemysł zareaguje na to, odchudzając projekty i wytwarzając odpowiedzialne produkty, które są trwałe. Ale to nie znaczy, że przestaniemy tworzyć piękne rzeczy - wręcz przeciwnie. Nacisk zostanie położony na coraz lepsze, limitowane i wyjątkowe, zrównoważone i intuicyjne”. W tym zakresie Rado po raz kolejny staje w roli pioniera, jako Mistrz Materiałów, pracuje z nieprzeciętnie trwałymi, odpornymi na uszkodzenia materiałami i stawia na czytelne, smukłe formy.

RADO - nowy, długowieczny towarzysz

Po raz pierwszy, od podjęcia współpracy z Li Edelkoort, trwającej już przez wiele lat, Rado prezentuje zegarek sygnowany jej imieniem. Płynne kształty niezwykle płaskiej kolekcji True Thinline stały się inspiracją, jednając dwie z najbardziej znanych innowacji Rado: pionierską konstrukcję monobloc i odporną na zarysowania ceramikę high-tech. Czasomierz przedstawiany jest debiutancko w nowym opakowaniu Rado wykonanym z przetworzonego plastiku, mogącym posłużyć także za etui podróżne. Ponadto, szwajcarska marka postanowiła zrezygnować z papierowych instrukcji na rzecz kodu QR linkującego do ich wersji sieciowej.

True Thinline Stillness wychodzi naprzeciw z nowoczesną interpretację koncepcji „mniej znaczy więcej”. Cienka, jedynie 5-milimetrowa koperta z białej, zaawansowanej ceramiki o średnicy 39 mm udekorowana jest tytanowym deklem z wygrawerowanym napisem „STILLNESS Lidewij Edelkoort SINCE 2020”. Białą tarczę przesłania zmatowione szkło szafirowe. Wskazówki w kolorze białym, przezroczyste logo Rado i bransoleta z ceramiki high-tech w tym samym kolorze dopełniają monochromatyczny wizerunek tego współczesnego zegarka kwarcowego Swiss Made.

Rozważanie o czasie staje się momentem celowej kontemplacji go dzięki pomyślności Rado True Thinline Stillness. „Wiedząc, że czas jest w naszych rękach, a jednocześnie zapominamy o nim”, tak mówi o tym Li Edelkoort. „Uwalniając się od zgiełku naszego codziennego życia, rozszerzając świadomość na sekundę, uświadamiając sobie majestat minuty i chwytając empatię godziny.” Nowy model daje nam w ten sposób coś, z czego można czerpać radość każdego dnia na nowo: chwilę ciszy i poczucie celu.

O Lidewij Edelkoort

Projektantka Li Edelkoort

Lidewij Edelkoort jest prekursorką trendów, edukatorem, wydawcą i kuratorką wystaw. Jej firma pod nazwą Trend Union ma zasięg globalny i wytwarza narzędzia dla tkaczy, projektantów, i strategów. W 2015 roku wygłaszała wiele mów o Manifeście Anti_Fashion, była też pierwszą osobą, która podwyższyła świadomość o wstrząsach i zmianach, jakich aktualnie doświadcza przemysł modowy. Jest dziekanem Hybrid Design Studies w Parsons w Nowym Jorku, gdzie z każdorazowym nadejściem września odbywa się festiwal Textile Masters i New York Textile Month. Magazyn TIME i Business of Fashion uznał Panią Edelkoort za jedną z najbardziej wpływowych osób w świecie mody. Dodatkowo jest ona powszechnie okrzykiwana za jedną z najbardziej wpływowych osób w zakresie projektowania współczesnego. Jej prowokujące do refleksji artykuły i podcasty mówiące o zrównoważonym rozwoju zyskują coraz większą popularność.

Zegarek Rado Li Edelkoort

Rado True Thinline Stillness R27015012 →
Komentarze

Brak wpisów

Napisz