! Strona korzysta z plików cookies zgodnie z naszą Polityką Prywatności. ROZUMIEM
⚠️ OTWARTE! Nasze salony detaliczne są otwarte i pracują bez zmian. Zapraszamy w maseczkach!
❄ Z kodem: ZIMA kupisz TANIEJ! szczegóły →

TISSOT PRX 40 205 - nowa kolekcja zegarków

09/02/2021
Zegarki TISSOT PRX

Tissot PRX 40 205, czyli najnowsza kolekcja Tissot, wkracza w rok 2021 w kolorowym, szalonym i jedynym w swoim rodzaju klimacie lat 70.! Szwajcarski producent zegarków Tissot z bogatą tradycją tym razem zaskakuje fanów ekscytującą reedycją kultowego modelu Tissot z czasów, gdzie amerykańskie miasta, sklepy i ulice zalewała moda, sztuka pop-art. Debiut Tissot PRX 40 205 oferuje jak na razie trzy, wspaniałe modele kwarcowe, w które zaszczepiono wszystkie, najlepsze cechy przodków - lekkość, smukłość, ponadczasowość oraz silny projekt ukazane w maksymalnie ulepszonej formie.

 

Tissot PRX Tissot PRX Tissot PRX

 

Zegarki Tissot PRX 40 205 - pochodzenie

Każdy z zegarków Tissot PRX 40 205 inspirowany jest bestsellerowym modelem Tissot przedstawionym światu w 1978 roku. W okresie tym forma w sztuce zegarmistrzowskiej nie była zbyt liberalna, a każdy, kolejny projekt pogłębiał tylko wszechobecny konformizm. Producent z Le Locle postanowił przeciwstawić się tej tendencji, oswobodzić formę, proponując zegarki emanujące życiem, kolorem, przekonać ludzi do stylu oversize, wskazać na piękno i zalety sztuki popularnej. W jednakowym duchu marka zaczęła również stosować w swych najnowszych modelach niedawno wprowadzone mechanizmy kwarcowe. Tissot podjął wtedy decyzje, które nie tylko odmieniły ówczesne zegarmistrzostwo, ale i wywarły znaczny wpływ na to, co tu i teraz.

Tissot PRX 40 205 nowa kolekcja

Tissot PRX - styl vintage w nowoczesnej odsłonie

Cudownym owocem wspomnianej historii jest unikalna kolekcja Tissot PRX 40 205, która tak, jak pierwotny projekt, odznacza się delikatną i płaską kopertą zarysowaną na kształt "tonneau", wypukłymi, a zarazem smukłymi indeksami oraz stalową bransoletą zintegrowaną z kopertą. Zegarki PRX 40 205 są nowoczesną, modną i przede wszystkim dopracowaną do perfekcji wariacją przełomowego czasomierza Tissot z końca lat 70. z silnym odwołaniem do designu współczesnych, eleganckich zegarków sportowych. Subtelny kontur beczułkowatej, 40-milimetrowej koperty mieści smukły i gładki pierścień, który jako jeden z niewielu fragmentów oddaje blask polerowania. Z zewnątrz podzielają go jeszcze zaledwie fasety, mające za zadanie zmiękczyć nieco pionowo szczotkowane wykończenie reszty.

Zegarek Tissot PRX 40 205

We wnętrzu charakterystycznego pierścienia, Tissot umieścił tarczę w (jak na razie) trzech wariantach - wyrafinowanych i adekwatnych do wykończeń powierzchni bransolety i koperty. Fani mają możliwość zakupu zegarka z niebieską lub czarną tarczą o szlifie słonecznym, lub pionowym w odcieniu srebrzystoszarym. Na chronionym przez szafirowe szkło cyferblacie, projektanci rozmieścili luminescencyjne wskazówki pokryte Super-LumiNovą (godzinowa i minutowa), ułożone jedna na drugiej wskazując na ciekawe, płaskie indeksy. Tworzy to optyczne wrażenie płaskiej koperty, podkreślając nowoczesny wymiar.

Współczesny design lat 70. TISSOT PRX, lekki i elastyczny 

Czasomierze z najnowszej kolekcji Tissot PRX 40 205 wyposażone są w bransolety pozbawione tradycyjnych uszu, z którymi zwykle bransolety łączą się z kopertami. Między innymi dzięki konstrukcji koperty zintegrowanej z bransoletą zegarki PRX są tak atrakcyjne. Głównym założeniem było jednak uzyskanie jak największej giętkości elementu, który byłby doskonałym przykładem ergonomicznego designu. Designu, który stwarza możliwość idealnego przylegania i dopasowywania się zegarka do każdego typu nadgarstka.

Zintegrowana, ergonomiczna bransoleta

Zegarki z rodziny PRX40 205 to doskonały wybór dla miłośników dodatków w stylu vintage, pop-art, kolekcjonerów reedycji słynnych projektów, fanów awangardowego połączenia starego z nowym, a także każdego mężczyzny poszukującego oryginalnego, precyzyjnego, niezawodnego oraz wygodnego w noszeniu zegarka niosącego intrygujący przekaz.

Kolekcja zegarków TISSOT PRX →
Komentarze

Brak wpisów

Napisz